• Záver školského roka 2022/23

• Dňa 30. júna sa brány našej základnej školy v školskom roku 2022/23 pre našich žiakov otvorili poslednýkrát. Po príhovore pána riaditeľa boli ocenení žiaci jednotlivých ročníkov, ktorí dosiahli úspechy v rôznych predmetových súťažiach. Zároveň boli ocenení aj premianti jednotlivých tried a premiantka školy. Rozlúčili sme sa aj s našimi najstaršími - deviatakmi, ktorým v ich ďalšom živote želáme veľa úspechov, nech sú na svojich vysnívaných školách šťastní, spokojní a nech sa im darí. Všetkým žiakom k dosiahnutým výsledkom blahoželáme a prajeme leto plné nezabudnuteľných zážitkov.

• Exkurzia na Univerzite veterinárneho lekárstva a farmácie

• Žiaci 8.A triedy boli na exkurzii na UVLF. Dozvedeli sme sa o študijných odboroch, ktoré sa tam vyučujú. Žiaci mali možnosť vidieť ošetrovňu, operačnú sálu a samotné zvieratá. Dokonca si mohli vyskúšať vyšetriť fonendoskopom činnosť bachora u kravy a činnosť srdca u psa.

• Druháci na školskom výlete

• Dňa 27. júna 2023 sa triedy 2.A a 2.B vybrali na školský výlet. Pre nepriaznivé počasie sme narýchlo museli zmeniť cieľ výletu a vymyslieť pútavý program. Vybrali sme sa do historického centra Košíc, kde sme si prezreli Dóm svätej Alžbety - žiaci sa dozvedeli mnoho zaujímavého o tejto dominante Košíc. V Slovenskom technickom múzeu nám vyšli v ústrety a umožnili nám absolvovať interaktívnu expozíciu s názvom Vedecko-technické centrum pre deti a mládež. Žiaci sa mohli "zahrať" s viac ako 100 interaktívnymi exponátmi tejto výstavy. Neskôr samozrejme nesmela chýbať zmrzlina v košickej Aide, nákup suvenírov, piknik v krásnom zrekonštruovanom mestskom parku a napokon pizza. Aj napriek rýchlej zmene programu sa deťom výlet veľmi páčil a z tejto akcie si odniesli pekné zážitky.