• Pripomienka - Úhrada poplatku ZRŠ

prosíme tých, ktorí doposiaľ neuhradili poplatok ZRŠ, aby tak urobili čo najskôr!
            tento školský rok sa úhrada ročného členského príspevku Rodičovskému združeniu pri Základnej škole Abovská 36, 040 17 Košice, IČO: 31 945 988
            bude prijímať len formou bezhotovostnej platby na účet združenia v banke a to:
            jednorazovo vo výške 25,- € za rodinu s jedným dieťaťom na ZŠ Abovská 36, Košice - Barca
            alebo  35,- € za rodinu s dvoma a viacerými deťmi na ZŠ Abovská 36, Košice - Barca.

Parametre platby:
            Účet príjemcu: IBAN: SK1275000000004019187264
            Do poznámky uviesť: Meno žiaka/žiakov, triedu žiaka/žiakov.
            Ing. Mgr. Jana Sojáková

• Žiaci v teréne

• Dňa 26. septembra žiaci absolvovali didaktické hry a účelové cvičenie.  Aj napriek nepriaznivému počasiu sme sa snažili splniť čo najviac úloh. Žiaci prvého stupňa cestou museli dodržať dopravné predpisy, riešili dopravnú situáciu, orientovali sa v blízkom okolí a športovali. Tieto športové aktivity doplnili svojimi vedomosťami. Žiaci druhého stupňa mali úlohy ťažšie, ale o to viac sa zabavili.

• Výchovný koncert

• Piatok 23. septembra sa niesol v znamení slovenskej klasickej hudby. Žiaci 2.stupňa sa slávnostne obliekli a vybrali do siene vážnej hudby v Košiciach, do Domu umenia. Behom koncertu spoznali mnohé zaujímavé skladby slovenských skladateľov, počúli symfonický orchester, bratislavský chlapčenský zbor, úžasného trubkára a trombistu. Dirigent p. Rovňák ml. to úchvatne odmoderoval. Celý koncert sa streamoval do rôznych slovenských škôl. Koncert si môžete pozrieť na https://www.livekoncert.sk/.

• Malí diváci v kinosále

• V piatok 23. septembra 2022 sa celý prvý stupeň zúčastnil filmového predstavenia v jednej z kinosál OC Galéria. Pozreli sme si film francúzskej produkcie Princezná Rebelka. Dobrodružný historický príbeh o priateľstve a odvahe sa deťom veľmi páčil. Samozrejme, nechýbalo ani pravé filmové občerstvenie.

• Triedne aktívy

srdečne Vás pozývame na úvodné triedne aktívy spojené s plenárnym zasadnutím rodičovského združenia, ktoré sa uskutočnia dňa 26.09.2022 (v pondelok) so začiatkom o 16:00 hod.  v jednotlivých triedach.
            Zároveň sa uskutoční voľba člena do Rady školy a voľby triednych dôverníkov.

• Obedy - odstávka el. prúdu

oznamujeme Vám, že dňa 26.09.2022 (v pondelok) bude z dôvodu odstávky elektrickej energie šk. jedáleň mimo prevádzky.
            Žiaci roč. 5. - 9. budú z obedov automaticky odhlásení.
            Žiaci roč. 1. - 4. budú mať zabezpečenú suchú stravu. Odlásiť sa je možné do 23.09.2022 (piatok) do 12:00 hod. kvôli objednávke tovaru.
            Ďakujeme za pochopenie.

• Oznam o zmene vyučovania

oznamujeme Vám, že z dôvodu prebiehajúcich rekonštrukčných prác v škole, je zmena v čase vyučovania pre žiakov:
            Dňa 21.9.2022 (streda)
            - 4. VH končia žiaci tried 6., 7., 8.A a 8.B
            - 5. VH končia žiaci tried 5.A, 5.B, 9.
            Dňa 22.9.2022 (štvrtok) - teoretická príprava na účelové cvičenie
            - žiaci ročníkov 5. - 9.  končia 4. tou vyučovacou hodinou
            Zároveň prosíme všetkých rodičov žiakov, ktorí navštevujú ŠKD, aby si prišli pre svoje deti čo najskôr.
            Ďakujeme za pochopenie.

• Posledná rozlúčka

• "Je čas zaspievať pieseň vďaky i za ten chodníček krivoľaký, po ktorom bolo prejsť..." (M. Haľamová)
            Posledná rozlúčka s drahou zosnulou Mgr. Silviou Šimonovou bude vo štvrtok 22. septembra 2022 o 15:00 hod. v rímskokatolickom kostole v Barci.

• Smútočný oznam

• S hlbokým žiaľom oznamujeme všetkým priateľom a známym, že nás nečakane vo veku 45 rokov navždy opustila naša drahá kolegyňa, pani učiteľka Mgr. Silvia Šimonová. Navždy zostane v našich srdciach.
            Bližšie informácie o poslednej rozlúčke zverejníme na stránke školy.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľstvo základnej školy Vám oznamuje, že dňa 16. septembra 2022 (piatok) budú mať žiaci 1. - 9. ročníka riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov.