• Školské kolo BIO olympiády

• Dňa 17.2. si naši žiaci preverili vedomosti v školskom kole Bio olympiády v kategórii E. Súťaž bola zameraná na  poznávanie rastlín a živočíchov, určovanie morfologických znakov a významu.
            Žiaci sa umiestnili nasledovne:
            V odbore botanika:
            1. miesto L. K. Škorvánková z V.B,
            2. miesto B. Dobošová z V.A.
            V odbore zoológia:
            1.miesto V. Vargová z VIII.B,
            2.miesto M. Bodnár z V.A.
            Všetci súťažiaci postupujú do okresného kola. Blahoželáme im a prajeme úspechy aj v okresnom kole.

• Súťaž - karneval na škole

oznamujeme Vám, že sme sa zapojili do súťaže s fotografiou z karnevalu. Prosíme o zahlasovanie za fotku z našej školy.
            Hlasovať je možné do 5.3.2023 do 20:00 hod.
            Ako môžeme hlasovať?
            1. Kliknutím na tlačidlo Hlasuj  - 1x za 5 minút, za jeden klik získate 5 bodov.
            2. Poslaním SMS v tvare: talent(medzera)SMS ID(číslo pod každou fotografiou) na 7009, za jednu SMS získate 1000 bodov. Cena spätnej SMS správy je 1,60 € s DPH.
            3. Kreditom -  dobitím kreditu na stránke
             - získate vždy toľko bodov, koľko potrebujete bez obmedzení, kredit môžete pridávať 1x za 60 sekúnd.
            ĎAKUJEME za každý hlas

• Európsky deň čísla tiesňového volania

• Dňa 11. 2. 2023 sa v areáli OC Cassovia, Pri prachárni 4, uskutoční pri príležitosti Európskeho dňa čísla tiesňového volania (112) podujatie so záchrannými zložkami, na ktorom predstavia svoju prácu policajti aj psovodi, hasiči a záchranári.
            Chýbať nebudú ani súťaže či bohatý sprievodný program. Na svoje si prídu malí aj veľkí.
            Vstup na Európsky deň čísla tiesňového volania v OC Cassovia je voľný. Tešíme sa na Vás v sobotu 11. 2. 2023 od 10.00 do 15.00 hod.
            Komunikačná a marketingová agentúra

• Voľnočasová školská kolekcia oblečenia

• Aj tento rok máme pre Vás super prekvapenie!

Naša škola má vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia.
            O jej podobe pomohli rozhodnúť sami žiaci, jej náhľad vidíte nižšie a je možné si ju aktuálne zaobstarať v našom e-shope: https://www.kraloveskoly.cz/abovska/
            Objednávanie je už spustené a bude možné až do 14.2.2023. Nasledujúci deň sa e-shop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby. Neváhajte preto, ak si chcete zadovážiť ten svoj kúsok zo školskej kolekcie!
            Dúfame, že z kolekcie budete mať rovnakú radosť ako máme my!
            (Môže sa stať, že ceny v e-shope sa zobrazia v CZK. V hornej lište e-shopu nastavíte EUR)

• Testovanie 5 - zrušené!

oznamujeme Vám, že na základe rozhodnutia ministra školstva č. 2023/4840:1-A810 sa v školskom roku 2022/2023 ruší externé testovanie žiakov 5. ročníka základných škôl - Testovanie 5 2023 (T5 2023).

• Výpisy polročných vysvedčení

• Dňa 31. januára 2023 dostali žiaci výpisy polročných vysvedčení. Všetkým, ktorí ste sa snažili a reprezentovali nás v 1. polroku, SRDEČNE BLAHOŽELÁME!
            Zároveň veríme, že v 2. polroku bude žiakov s vynikajúcim vysvedčením, žiakov, ktorí reprezentujú našu školu v predmetových súťažiach a olympiádach a žiakov s ukážkovým správaním ešte viac.

• Karneval - rozlúčka s 1. polrokom

• Posledný januárový deň sa v telocvični našej základnej školy konal KARNEVAL. Naši najmenší - prvostupniari si karnevalovú zábavu poriadne užili. O masky veru nebola núdza. Na 2. stupni taktiež nechýbala dobrá nálada, chuť zabaviť sa a zatancovať si spolu s pani učiteľkami.
            Žiaci (ale aj pani učiteľky) sa aj tento rok na jeden deň zmenili na princezné, čarodejnice, víly, kovbojov, filmových  hrdinov, pirátov, robotov, supermanov... a iné čarovné bytosti.
            Ďakujeme všetkým zúčastneným za príjemne strávené dopoludnie. Už teraz sa tešíme na budúci rok.