Navigácia

 • ZBER NEPOTREBNÉHO ŠATSTVA, OBUVI, GALANTÉRIE A DOPLNKOV

  Naša škola sa zapojila do akcie "Výkup použitého šatstva, obuvi, galantérie, kožených doplnkov a bytového textilu". V rámci tejto akcie budeme zbierať tieto pre nás už nepotrebné veci, s ktorými máme často problémy, ale nechceme ich len tak vyhodiť. Podmienky zberu sú uvedené nižšie. Takto nazbierané veci bude škola odovzdávať zmluvnej firme, ktorá škole vyplatí 0,20 € za 1 kg. Tieto peniaze budú použité na nákup nových učebných pomôcok.  Zber sa uskutoční 1-krát za štvrťrok, termín oznámime cez žiacke knižky, miestnym rozhlasom a na tejto stránke.

  ZBAVTE SA NEPOTREBNÝCH VECÍ A POMÔŽTE ŠKOLE!

  Informácie:

  ZBER DETSKÉHO, DÁMSKEHO  A  PÁNSKEHO OBLEČENIA, OBUVI, GALANTÉRIE, KOŽENÝCH DOPLNKOV, BYTOVÉHO TEXTILU A OSTATNÝCH DOPLNKOV

  Detské oblečenie a obuv:

  Všetky veľkostné rozmery od kojeneckých až po veľkosť 164. Všetky druhy oblečenia tzn. bundy letné, bundy jarné, bundy zimné, kabáty, otepľovacie súpravy, košele s krátkym a dlhým rukávom, tričká s krátkym rukávom, tričká bez rukávov, dupačky, svetre, vesty, mikiny tenké aj hrubé, tielka,  nohavice, krátke nohavice, tepláky, teplákové súpravy, pyžamá, župany, nočné košele, šiltovky, čiapky, čelenky, šály, šatky, rukavice, ponožky v pároch, podkolienky v pároch, pančuchy, spodné prádlo, plavky, obuv v pároch vrátane športovej obuvi ako korčule, lyžiarky, kopačky, cvičky, tenisky, hračky plastové, hračky drevené, bábiky, plyšáky, skladačky, športové pomôcky. 

  Dámske oblečenie a obuv:

  Všetky veľkostné rozmery od 34. Všetky druhy oblečenia tzn. bundy letné, bundy jarné, bundy zimné, kabáty, kožuchy, otepľovacie súpravy, košele s krátkym a dlhým rukávom, tričká s krátkym rukávom, tričká bez rukávov, topy, blúzky s krátkym a dlhým rukávom, svetre, vesty, mikiny tenké aj hrubé, tielka, saká, kostýmy, nohavice, krátke nohavice, sukne, tepláky, teplákové súpravy, pracovný odev, pyžamá, župany, nočné košele, šiltovky, čiapky, čelenky, šály, šatky, rukavice, ponožky v pároch, podkolienky v pároch, pančuchy, spodné prádlo, plavky, obuv v pároch vrátane športovej obuvi ako korčule, lyžiarky, tenisky, športové pomôcky. 

  Pánske oblečenie a obuv:

  Všetky veľkostné rozmery od 46. Všetky druhy oblečenia tzn. bundy letné, bundy jarné, bundy zimné, kabáty, kožuchy, otepľovacie súpravy, košele s krátkym a dlhým rukávom, tričká s krátkym rukávom, tričká bez rukávov, svetre, vesty, mikiny tenké aj hrubé, tielka, saká, obleky, nohavice, krátke nohavice, tepláky, teplákové súpravy, pracovný odev, pyžamá, župany, šiltovky, čiapky, čelenky, šály, šatky, rukavice, ponožky v pároch, podkolienky v pároch, spodné prádlo, plavky, obuv v pároch vrátane športovej obuvi ako korčule, lyžiarky, kopačky, tenisky, športové pomôcky.

  V akom stave a čo by sa tam nemalo nachádzať, čo považujeme za nevhodné šatstvo:

  Jednotlivé kusy oblečenia a obuvi bez veľkých na prvý pohľad viditeľných nečistôt a poškodení ako sú diery viac ako 1×1 cm(okrem natrhnutého šitia), výrazne odreté miesta viac ako 2×2 cm, škvrny po potravinách, farbách, mastnoty viac ako 2×2 cm, zničené dlhodobým používaním bez čistenia alebo údržby. Zmenšené alebo inak poškodené nesprávnym čistením predovšetkým v práčke alebo chemicky. Chýbajúce a poškodené dôležité časti odevu a obuvi ako je zips(chýbajúci bežec nie je chybou, neplatí pre obuv), spony, väčšina gombíkov. Ponožky, podkolienky a obuv len v pároch. Nesmú byť mokré, zatuchnuté a staršie ako 10 rokov.

   Galantéria  a kožené doplnky:

  Všetky doplnky k oblečeniu a batožiny rôzneho materiálu ako opasky, kabelky, príručné tašky, ruksaky, kufre, školské tašky.

  V akom stave a čo by sa tam nemalo nachádzať, čo považujeme za nevhodné šatstvo galantériu  a kožené doplnky:

  Jednotlivé kusy galantérie a doplnkov bez veľkých na prvý pohľad viditeľných nečistôt a poškodení ako sú diery viac ako 0,5×0,5 cm(okrem natrhnutého šitia), výrazne odreté miesta viac ako 2×2 cm, škvrny po potravinách, farbách, mastnoty viac ako 2×2 cm, zničené dlhodobým používaním bez čistenia alebo údržby. Chýbajúce a poškodené dôležité časti ako je zips, spony, svorky, ramienka, úchyty či väčšina gombíkov. Nesmú byť mokré, zatuchnuté a staršie ako 10 rokov.

  Bytový textil a ostatné doplnky:

  Tu máme na mysli deky, paplóny, vankúše, osušky, uteráky, utierky, obrusy, posteľná bielizeň ako sú obliečky na vankúše, obliečky na paplóny, plachty rovné aj s gumou, spacie vaky, dekoračné vankúše. Kúpeľňové súpravy, malé koberce do 5m2   , závesy, záclony. 

  V akom stave a čo by sa tam nemalo nachádzať, čo považujeme za Bytový textil a ostatné doplnky:

  Jednotlivé kusy bytového textilu bez veľkých na prvý pohľad viditeľných nečistôt a poškodení ako sú diery viac ako 1×1 cm(okrem natrhnutého šitia), výrazne odreté miesta viac ako 2×2 cm, škvrny po potravinách, farbách, mastnoty viac ako 2×2 cm, zničené dlhodobým používaním bez čistenia alebo údržby. Zmenšené alebo inak poškodené nesprávnym čistením predovšetkým v práčke alebo chemicky. Chýbajúce a poškodené dôležité časti ako je zips(chýbajúci bežec nie je chybou), spony, väčšina gombíkov. Nesmú byť mokré, zatuchnuté a staršie ako 10 rokov.   

  AKO ZABALIŤ VECI ?

  Každý máme v domácnosti množstvo plastových tašiek a vriec na smeti. Najlepšie je umiestniť veci do takýchto obalov. Ideálny obal je vrece o objeme 120 L . Tu sa pohodlne zmesti 10 – 15 kg šatstva a ostatných vecí. Ďalej je potrebné obal dobre zabezpečiť proti náhodnému otvoreniu a vysypaniu sa obsahu. Zamedzíte tak ďalšie znečistenia z vonkajšieho prostredia. Na zabezpečenia vreca použite šnúrky alebo lepiacu pásku. Tú môžete použiť aj na zalepenie dier vo vreci.

 • Vynikajúci úspech!

  Žiačky našej školy dosiahli vynikajúci úspech! Na Majstrovstvách Slovenskej republiky v bedmintone obsadili krásne 2. miesto, keď vo finále len tesne prehrali s družstvom Banskej Bystrice. O tento výrazný úspech sa pričili žiačky Katka Vargová a Kristínka Baloghová. Srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy!  

 • Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2014/2015

  Riaditeľstvo Základnej školy na Abovskej ul. č. 36 v Košiciach-Barci oznamuje, že zápis do 1. ročníka pre školský rok 2014/2015 sa v zmysle schváleného VZN mesta Košice č. 673 uskutočnil  v dňoch 17.1.a 18.1.2014.  Do 1. ročníka našej školy  bolo zapísaných 42 žiakov. V škole máme ešte niekoľko voľných miest! Rodičia majú ešte možnosť zapísať svoje deti do 15.2.2014.  V prípade potreby môžeme prijať aj súrodencov do vyšších ročníkov! 

  Skolsky_obvod_ZS_Abovska_36.xlsx

  Základná škola na Abovskej ul. č. 36 v Košiciach-Barci,

  ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM

  pre nový školský rok 2014/2015    p o n ú k a

  - vyučovanie v triedach menším počtom žiakov podľa nových

    školských vzdelávacích programov,

  - vzdelávanie a výchovu kvalifikovanými a odborne zdatnými učiteľmi,

  - vyučovanie v pokojnej a tvorivej atmosfére bez zbytočných stresov v príjemnom prostredí, 

  - vyučovanie v  učebni v prírode,

  - modernú výuku cudzích jazykov  v  jazykovej učebni,

  - možnosť kvalifikovaného vyučovania  cudzieho jazyka – anglický,

    nemecký  a ruský jazyk

  - možnosť rozšíreného vyučovania anglického jazyka v popoludňajšom čase anglickými  lektormi jazykovej školy, 

  -  v prípade potreby  bezproblémové zaradenie detí do ŠKD

  - prácu s počítačmi v rámci vyučovania a v mimovyučovacom čase

    v 2 učebniach výpočtovej techniky s pripojením na internet,

  - využívanie internetu vo vyučovaní / internet je v každej triede /

  - moderné vyučovanie v 3 multimediálnych učebniach

  a v 7 triedach so zabudovanou stabilnou projekčnou technikou,

  - možnosť uplatniť sa  v oblasti  hudobnej, výtvarnej a športovej

    / kvalifikované vyučovanie, priestory, záujmová činnosť /, 

  - triedy ZUŠ Jantárová  / vyučovanie hry na hudobný nástroj /

  a ZUŠ Irkutská / výtvarný odbor / priamo v budove školy,  

  - záujmovú činnosť žiakov zameranú predovšetkým na šport, umenie

    a výpočtovú techniku,

   

  Našou snahou je zabezpečiť všetky aktivity v škole a odbremeniť žiakov i rodičov od časovo náročného cestovania do iných častí Košíc!

   

  Informácie na tel. čísle : 055/68 55 198   www.zsabovke.edupage.org

    

 • 14. 4. 2014

  Aktualizovali sme modul ŠKOLÁK

 • 10. 2. 2014

  Do galérie Karneval boli pridané fotografie.

 • Správa o výchovnovzdelávacej činnosti

  V module "O škole" je zverejnená Správa o výchovnovzdelávacej činnosti školy za školský rok 2012/2013.

 • Súťaže a olympiády v školskom roku 2012/2013

  V školskom roku 2012/2013  naši žiaci  vzorne reprezentovali  svoju školu, mestskú časť i mesto Košice. Pod vedením pedagógov sa zúčastnili na mnohých súťažiach a olympiádach. Aj napriek tomu, že  v porovnaní s inými školami máme menej žiakov, dokázali, že práca s nadanými a talentovanými žiakmi v našej škole má veľmi dobrú úroveň. Tu sú naše najlepšie výsledky:

  Vysledky_uspesnosti_skoly_pri_sutaziach_a_olympiadach_2012_2013.pdf

Novinky

Kontakt

 • Základná škola
  Abovská 36, 040 17 Košice
 • 055/6855198 - škola
  055/7299244 - riaditeľ
  055/6855239 - školská jedáleň

Fotogaléria

Naši partneri