Navigácia

 • Zber papiera

  V dňoch 3. - 7. novembra 2014 sa v škole uskutoční ZBER PAPIERA. Kontajner bude  sprístupnený na školskom dvore  od 7,00 hod. do 18,00 hod.  Urobte  jesenné   upratovanie a zároveň pomôžte škole!     Za získané peniaze máme nové učebné pomôcky ...

  Ďakujeme aj v mene Zeme a našich krásnych lesov, ktoré opäť veľmi trpeli počas ničivej víchrice!  ( 1 000 kg papiera = záchrana 17 krásnych dospelých stromov ! )

 • ZBER NEPOTREBNÉHO ŠATSTVA, OBUVI, GALANTÉRIE A DOPLNKOV

  Naša škola sa zapojila do akcie "Výkup použitého šatstva, obuvi, galantérie, kožených doplnkov a bytového textilu". V rámci tejto akcie budeme zbierať tieto pre nás už nepotrebné veci, s ktorými máme často problémy, ale nechceme ich len tak vyhodiť. Podmienky zberu sú uvedené nižšie. Takto nazbierané veci bude škola odovzdávať zmluvnej firme, ktorá škole vyplatí 0,20 € za 1 kg. Tieto peniaze budú použité na nákup nových učebných pomôcok.  Zber sa uskutoční v dňoch 3.-7.novembra 2014. Veci je potrebné zabaliť podľa nižšie uvedených pokynov a uložiť v malej školskej telocvični v čase od 7,00 hod. do 18,00 hod.

  ZBAVTE SA NEPOTREBNÝCH VECÍ A POMÔŽTE ŠKOLE!

  Informácie:

  ZBER DETSKÉHO, DÁMSKEHO  A  PÁNSKEHO OBLEČENIA, OBUVI, GALANTÉRIE, KOŽENÝCH DOPLNKOV, BYTOVÉHO TEXTILU A OSTATNÝCH DOPLNKOV

  Detské oblečenie a obuv:

  Všetky veľkostné rozmery od kojeneckých až po veľkosť 164. Všetky druhy oblečenia tzn. bundy letné, bundy jarné, bundy zimné, kabáty, otepľovacie súpravy, košele s krátkym a dlhým rukávom, tričká s krátkym rukávom, tričká bez rukávov, dupačky, svetre, vesty, mikiny tenké aj hrubé, tielka,  nohavice, krátke nohavice, tepláky, teplákové súpravy, pyžamá, župany, nočné košele, šiltovky, čiapky, čelenky, šály, šatky, rukavice, ponožky v pároch, podkolienky v pároch, pančuchy, spodné prádlo, plavky, obuv v pároch vrátane športovej obuvi ako korčule, lyžiarky, kopačky, cvičky, tenisky, hračky plastové, hračky drevené, bábiky, plyšáky, skladačky, športové pomôcky. 

  Dámske oblečenie a obuv:

  Všetky veľkostné rozmery od 34. Všetky druhy oblečenia tzn. bundy letné, bundy jarné, bundy zimné, kabáty, kožuchy, otepľovacie súpravy, košele s krátkym a dlhým rukávom, tričká s krátkym rukávom, tričká bez rukávov, topy, blúzky s krátkym a dlhým rukávom, svetre, vesty, mikiny tenké aj hrubé, tielka, saká, kostýmy, nohavice, krátke nohavice, sukne, tepláky, teplákové súpravy, pracovný odev, pyžamá, župany, nočné košele, šiltovky, čiapky, čelenky, šály, šatky, rukavice, ponožky v pároch, podkolienky v pároch, pančuchy, spodné prádlo, plavky, obuv v pároch vrátane športovej obuvi ako korčule, lyžiarky, tenisky, športové pomôcky. 

  Pánske oblečenie a obuv:

  Všetky veľkostné rozmery od 46. Všetky druhy oblečenia tzn. bundy letné, bundy jarné, bundy zimné, kabáty, kožuchy, otepľovacie súpravy, košele s krátkym a dlhým rukávom, tričká s krátkym rukávom, tričká bez rukávov, svetre, vesty, mikiny tenké aj hrubé, tielka, saká, obleky, nohavice, krátke nohavice, tepláky, teplákové súpravy, pracovný odev, pyžamá, župany, šiltovky, čiapky, čelenky, šály, šatky, rukavice, ponožky v pároch, podkolienky v pároch, spodné prádlo, plavky, obuv v pároch vrátane športovej obuvi ako korčule, lyžiarky, kopačky, tenisky, športové pomôcky.

  V akom stave a čo by sa tam nemalo nachádzať, čo považujeme za nevhodné šatstvo:

  Jednotlivé kusy oblečenia a obuvi bez veľkých na prvý pohľad viditeľných nečistôt a poškodení ako sú diery viac ako 1×1 cm(okrem natrhnutého šitia), výrazne odreté miesta viac ako 2×2 cm, škvrny po potravinách, farbách, mastnoty viac ako 2×2 cm, zničené dlhodobým používaním bez čistenia alebo údržby. Zmenšené alebo inak poškodené nesprávnym čistením predovšetkým v práčke alebo chemicky. Chýbajúce a poškodené dôležité časti odevu a obuvi ako je zips(chýbajúci bežec nie je chybou, neplatí pre obuv), spony, väčšina gombíkov. Ponožky, podkolienky a obuv len v pároch. Nesmú byť mokré, zatuchnuté a staršie ako 10 rokov.

   Galantéria  a kožené doplnky:

  Všetky doplnky k oblečeniu a batožiny rôzneho materiálu ako opasky, kabelky, príručné tašky, ruksaky, kufre, školské tašky.

  V akom stave a čo by sa tam nemalo nachádzať, čo považujeme za nevhodné šatstvo galantériu  a kožené doplnky:

  Jednotlivé kusy galantérie a doplnkov bez veľkých na prvý pohľad viditeľných nečistôt a poškodení ako sú diery viac ako 0,5×0,5 cm(okrem natrhnutého šitia), výrazne odreté miesta viac ako 2×2 cm, škvrny po potravinách, farbách, mastnoty viac ako 2×2 cm, zničené dlhodobým používaním bez čistenia alebo údržby. Chýbajúce a poškodené dôležité časti ako je zips, spony, svorky, ramienka, úchyty či väčšina gombíkov. Nesmú byť mokré, zatuchnuté a staršie ako 10 rokov.

  Bytový textil a ostatné doplnky:

  Tu máme na mysli deky, paplóny, vankúše, osušky, uteráky, utierky, obrusy, posteľná bielizeň ako sú obliečky na vankúše, obliečky na paplóny, plachty rovné aj s gumou, spacie vaky, dekoračné vankúše. Kúpeľňové súpravy, malé koberce do 5m2   , závesy, záclony. 

  V akom stave a čo by sa tam nemalo nachádzať, čo považujeme za Bytový textil a ostatné doplnky:

  Jednotlivé kusy bytového textilu bez veľkých na prvý pohľad viditeľných nečistôt a poškodení ako sú diery viac ako 1×1 cm(okrem natrhnutého šitia), výrazne odreté miesta viac ako 2×2 cm, škvrny po potravinách, farbách, mastnoty viac ako 2×2 cm, zničené dlhodobým používaním bez čistenia alebo údržby. Zmenšené alebo inak poškodené nesprávnym čistením predovšetkým v práčke alebo chemicky. Chýbajúce a poškodené dôležité časti ako je zips(chýbajúci bežec nie je chybou), spony, väčšina gombíkov. Nesmú byť mokré, zatuchnuté a staršie ako 10 rokov.   

  AKO ZABALIŤ VECI ?

  Každý máme v domácnosti množstvo plastových tašiek a vriec na smeti. Najlepšie je umiestniť veci do takýchto obalov. Ideálny obal je vrece o objeme 120 L . Tu sa pohodlne zmesti 10 – 15 kg šatstva a ostatných vecí. Ďalej je potrebné obal dobre zabezpečiť proti náhodnému otvoreniu a vysypaniu sa obsahu. Zamedzíte tak ďalšie znečistenia z vonkajšieho prostredia. Na zabezpečenia vreca použite šnúrky alebo lepiacu pásku. Tú môžete použiť aj na zalepenie dier vo vreci.

 • Nový školský rok 2014/2015

  Slávnostné otvorenie školského roku 2014/2015 sa uskutočnilo dňa 2. septembra  2014 / utorok / o 08,30 hod. pred hlavným vchodom do budovy školy. Fotografie z otvorenia školského roku a slávnostného prestrihnutia pásky, ktorým sa oficiálne začala výstavba telocviční, sa nachádzajú v časti "FOTOALBUM", galéria "Začali sme nový školský rok 2014/2015."

 • Súťaže a olympiády v školskom roku 2013/2014

  Výsledky úspešnosti školy v  súťažiach a olympiádach

   

  V školskom roku 2013/2014  naši žiaci  vzorne reprezentovali  svoju školu, mestskú časť i mesto Košice. Pod vedením pedagógov sa zúčastnili na mnohých súťažiach a olympiádach. Aj napriek tomu, že  v porovnaní s inými školami máme menej žiakov, dokázali, že práca s nadanými a talentovanými žiakmi v našej škole má veľmi dobrú úroveň. Tu sú naše najlepšie výsledky:

  Vysledky_uspesnosti_skoly_pri_sutaziach_a_olympiadach(1).docx

 • Aktualizácia údajov

  5. 9. 2014 Dáta z programu aScRozvrhy boli aktualizované
 • Správa o výchovnovzdelávacej činnosti

  V module "O škole" je zverejnená Správa o výchovnovzdelávacej činnosti školy za školský rok 2012/2013.

Novinky

Kontakt

 • Základná škola
  Abovská 36, 040 17 Košice
 • 055/6855198 - škola
  055/7299244 - riaditeľ
  055/6855239 - školská jedáleň

Fotogaléria

Naši partneri