• Vianočné priania

• V súťaži o Najkrajšiu vianočnú pohľadnicu v počítačovej grafike sa na 1. mieste umiestnil žiak
            s najväčším počtom hlasov - M. Bodnár z 5.A. Gratulujeme.

K prianiu sa pripájajú aj zamestnanci.

• Oznam pre stravníkov

s účinnosťou od 1. 1. 2023 sú stanovené podľa Všeobecne záväzného nariadenia (VZN) mesta Košice č. 237  nové  finančné́ pásma na nákup potravín na jedno jedlo podľa vekových kategórií stravníkov :
            1. - 4. ročník: 1,90 €
            5.– 9. ročník: 2,10 €
            Zároveň každé dieťa, ktoré sa stravuje v ŠJ uhrádza aj réžiu v sume 5,00 € mesačne.
            Preto prosíme tých rodičov, ktorí majú nastavené trvalé príkazy na stravné, aby si ich navýšili:
            1. stupeň – 20 x 1,90 € + réžia 5,00 € = 43,00 €
            2. stupeň – 20 x 2,10 € + réžia 5,00 € = 47,00 €

Príloha_VZN_237_.pdf

• Vianočná akadémia

dovoľte, aby sme Vám pripomenuli, že sa zajtra (v stredu) so začiatkom o 16:30 hod. v Kultúrnom dome v Barci uskutoční Vianočná akadémia, ktorá bude spojená s burzou a predajom perníkov. V ponuke bude aj výborný riaditeľský punč.
            Vo štvrtok bude Vianočná akadémia pre žiakov. Predpokladaný záver je o 12:00 hod. Akadémiou ukončíme vyučovanie. Žiaci stravujúci sa v jedálni a navštevujúci ŠKD sa v doprovode učiteľov vrátia do školy.

Z uvedených podujatí budú zhotovované obrazové záznamy v súlade s čl. 6 ods. 1 písm. f) Nariadenia EÚ o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov. Bližšie informácie ohľadom spracúvania Vašich osobných údajov a Vášho práva namietať nájdete na https://zsabovke.edupage.org/a/zasady-ochrany-osobnych-udajov
            alebo nás kontaktujte na tel. č 055/6855198.

• Súťaž vo vianočnom aranžovaní

• Dňa 19. decembra sa uskutočnilo mestské kolo súťaže vo  vianočnom aranžovaní s témou Snehová vločka.  Našu školu reprezentovali tri dievčatá (S. Horváthová, K. Sabová a V. Vargová), ktoré zhotovili pekné aranžmány. Porota práce vyhodnotila  nasledovne:
            Na 2. mieste v kategórii mladších žiakov sa umiestnila S. Horváthová (5.A)  a na 2. mieste v kategórii starších žiakov sa umiestnila K. Sabová (8.B). Dievčatá na súťaž pripravovala p.uč.Sýkorová.

• Oznam - stravovanie

oznamujeme Vám, že zo stravy môžete svoje dieťa odhlásiť z obeda najneskôr do 20.12.2022 (utorok) do 13:00 hod. kvôli objednávkam tovaru. Ďakujeme za pochopenie

• Šachový turnaj

• V novembri a decembri prebehol turnaj v rámci šachového krúžku. Turnaja sa zúčastnilo 18 šachistov.
            Na 1. mieste sa umiestnila D. Fedorová (10 bodov, 8.A),
            na 2. mieste S. Hrabinská (9,5 bodov, 7. roč.)
            a na 3.mieste M. Lebeňák (8 bodov, 5.B). Víťazom blahoželáme.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľstvo základnej školy oznamuje, že dňa 9. decembra 2022 (v piatok) budú mať žiaci 1. až 9. ročníka riaditeľské voľno z organizačných dôvodov.

• Aktivity Zelenej školy

• V rámci programu Zelená škola bol v druhom ročníku realizovaný výučbový program Liečivé rastliny. Žiaci sa dozvedeli o tom, aké liečivé byliny sa nachádzajú na školskom pozemku a aké majú liečivé účinky. Žiaci boli informovaní o zbere, sušení a využití liečivých rastlín. Hodina bola spestrená obrázkami, živými a sušenými bylinkami, ako aj ochutnávkou bylinkového čaju.

• Hviezdička 22

• Žiaci našej školy sa zúčastnili netradičného, ale veľkolepého otvorenie nového školského roka 2022/2023 organizované mestom Košice s názvom Hviezdička 22 ako celoslovenské finále detskej speváckej súťaže. Podujatie sprevádzala známa speváčka Kristína, na ktorú sa všetci tešili najviac a ktorej pesničky sa ozývali celým amfiteátrom.