• Deň Zeme (Zem je jedinečná a krásna)

• V piatok, 22.apríla 2022, sme si pripomenuli Deň Zeme. Pre žiakov prvého stupňa sme pripravili v miestnom parku ekologicky motivovaný deň. Žiaci si pripomenuli dôležitosť ochrany životného prostredia a preto deň začali čistením parku. Neskôr ich čakali aktivity na 10. stanovištiach. Overili si takto svoje vedomosti a zručnosti. Žiaci druhého stupňa sa v tento deň obliekli do farieb Zeme - modrej a zelenej. Dostali úlohu napísať báseň, alebo poviedku s témou Dňa Zeme. Svoju zručnosť zas rozvíjali v projekte, kde vytvorili nový produkt z odpadových materiálov. Je dobré pripomenúť si, že Zem je jedinečná a krásna, ale musíme sa o ňu starať, aby tu ostala aj pre ďalšie generácie

• Hviezdoslavov Kubín - okresné kolo

• Dňa 20. apríla 2022 sa uskutočnilo okresné kolo Hviezdoslavovho Kubína, na ktorom zarecitovali štyria žiaci.
            Gratulujeme hlavne T. Hribovej (4.A), ktorá obsadila 3. miesto v kategórii poézia.
            Čestné ocenenie získali žiaci L. Šoltésová (7.A) a L. Lacko (5.A).
            Ďakujeme aj L. A. Lazúrovej (9.), ktorá nás reprezentovala v konkurencii deviatakov.
            Všetkým ďakujeme za ich snahu a šikovnosť, ktorú na súťaži úspešne preukázali.

• Triedne aktívy

oznamujeme Vám, že dňa 25.04.2022 (pondelok) sa uskutočnia v jednotlivých triedach TRIEDNE AKTÍVY v čase:
            1. - 4. ročník o 16:00 hod.
            5. - 9. ročník o 16:30 hod.

Všetci ste srdečne pozvaní.

• Šikanovanie - prevencia

• Žiaci 7. ročníka sa na besede s príslušníčkou PZ SR dozvedeli rôzne zaujímavosti o šikanovaní. Vysvetlila im čo to je šikanovanie ako sa prejavuje, kto sa môže dopustiť šikanovania a ako rieši polícia páchateľov rôznych foriem šikanovia. PZ SR ďakujeme za spoluprácu pri prevencií šikanovania.

• Slávik Slovenska - školské kolo

• Utorky poobede patria na našej škole spievaniu. Dňa 12. apríla sa usktuočnilo školské kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska 2022. Na školské kolo sa pripravovalo 18 spevákov 1. až 9.ročníka. Táto súťaž v ľudových piesňach je postupová. V okresnom kole nás budú v máji reprezentovať A. Oláhová (2.A, 1.kateg.), D. Semanová (5.B, 2.kateg.) a M. Családiová (7.B, 3.kateg.). Všetkým spevákom ďakujeme za ich super spevácke výkony.

• Zdravie nie je samozrejmosťou

• Zdravie nie je samozrejmosťou, ale je potrebné sa o neho dobre starať. Dnešným spoločným tancom sme si aj žiaci 2. stupňa pripomenuli Svetový deň zdravia, ktorý sa koná tradične 7.apríla každý rok. Snažili sme sa usmievať a hýbať sa na čerstvom vzduchu.

• Biologická olympiáda - okresné kolo

• V tomto školskom roku sme sa prvýkrát zapojili do biologickej olympiády v kategórii E odbor geológia. Žiačka V. Vargová (7.B) sa umiestnila v okresnom kole na 3. mieste a šiestačka Z. Ferencová (6. roč.) na 4. mieste. Dievčatá sa pripravovali na súťaž prakticky v rámci mineralogického klubu. Blahoželáme.

• Mládež spieva

• Po dvoch rokoch sa náš spevácky zbor Anjelov mohol opäť zúčastniť krajskej súťaže detských speváckych zborov Mládež spieva v Michalovciach. Na základe získaných počtov bodov sme sa umiestnili v striebornom pásme. Všetky speváčky mali krásny zážitok z výletu, na ktorom mohli ukázať, že spev majú ozaj radi. Fotografie a krátke videá si môžete pozrieť na: https://zsabovke.edupage.org/text/?eqa=dGV4dD10ZWFjaGVycy8zMzkyNiZzdWJwYWdlPTg%3D
            dirigentka zboru PaedDr. G.Fenková

• Svetový deň zdravia

• 7. apríla si každoročne pripomíname, že zdravie nie je samozrejmosť a je potrebné sa oň starať. V tento deň sme sa rozhodli venovať jednu hodinu športovaniu. Počas tretej hodiny si žiaci 1. stupňa aj so svojimi vyučujúcimi boli zabehať v miestnom parku a tak symbolicky podporili potrebu pohybu v našom živote. Športová aktivita mala veľký úspech medzi všetkými zúčastnenými a určite si ju niekedy zopakujeme. Majme na pamäti: Ak človek nie je zdravý, nemôže byť ani šťastný!

• Drogová závislosť a extrémizmus - prevencia

• V dňoch 30. a 31. marca 2022 bola pre žiakov 8. ročníka realizovaná prednáška na tému ,,Psychotropné látky, drogy a drogové závislosti". Kpt. Mgr. Babiarová z PZ SR vysvetlila žiakom škodlivosť psychotropných látok a s tým súvisiacu trestnú činnosť. So žiakmi 9. ročníka rozprávala na tému ,,Extrémizmus a rasizmus". Žiaci sa dozvedeli opäť niečo nové o extrémizme a taktiež ktoré trestné činy rieši polícia v súvislosti s extrémizmom.

• Druháci u sokoliarov

• Žiaci 2. A a 2. B sa v rámci dní ochrany prírody zúčastnili prezentácie sokoliarov. Sokoliari žiakom porozprávali o potrebe chrániť prírodu a vtáctvo na Slovensku, čo spojili s ukážkami. Skamarátili sme sa so sovou, krkavcom, myšiakom i sokolom. Keďže počasie nám veľmi neprialo, noví kamaráti sa nám nemohli predviesť v plnej nádhere, ale mohli sme ich aspoň pohladiť a držať na ruke.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľstvo základnej školy oznamuje, že dňa 6. apríla 2022 (v stredu) budú mať žiaci 5. až 8. ročníka riaditeľské voľno z dôvodu konania Testovania 9.