•

Rozvojový projekt „Čítame si pre radosť“ je zameraný na posilnenie pozitívneho vzťahu ku knihám a čítaniu a budovanie čitateľského sebavedomia u detí a mladších žiakov.

Hlavným cieľom projektu je zriadiť triedne knižnice pre žiakov 1. a 2. ročníka ZŠ.

Triedna knižnica predstavuje strategické miesto, ktoré je v triede neustále prístupné pre všetkých žiakov. Jej zámerom je posilniť pozitívny vzťah ku knihám i čítaniu u žiakov, budovať čitateľské sebavedomie a zručnosti každého žiaka. Dosahuje to prostredníctvom primeraného výberu kníh, ktorý je prispôsobený individuálnym záujmom a aktuálnym schopnostiam i potrebám žiakov. Knihy sú vyberané tak, aby boli pre žiakov atraktívne, posilnili ich motiváciu hľadať v knihe zážitok a čítať dobrovoľne aj mimo vyučovacích hodín.