• Vážení rodičia budúcich prváčikov

• Zápis žiakov do prvého ročníka sa uskutoční 1. a 2. apríla prezenčne, za prítomnosti oboch zákonných zástupcov a dieťaťa. Nezabudnite si priniesť so sebou vytlačenú elektronickú prihlášku, podpísanú oboma rodičmi. Údaje v prihláške musia byť v súlade s rodným listom dieťaťa a trvalý pobyt totožný s údajmi v občianskom preukaze. Pri vypisovaní prihlášky používajte diakritické znamienka!
            Okrem prihlášky si so sebou prineste kópiu rodného listu dieťaťa, občiansky preukaz a 20 eur na školské učebné pomôcky.
            V prípade, že sa nemôže jeden zo zákonných zástupcov zúčastniť zápisu, je potrebné priniesť vyplnené Písomné vyhlásenie /splnomocnenie/. Tešíme sa na stretnutie.

Z uvedeného podujatia budú zhotovované obrazové záznamy v súlade s čl. 6 ods. 1 písm. f) Nariadenia EÚ o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov. Bližšie informácie ohľadom spracúvania Vašich osobných údajov a Vášho práva namietať nájdete na https://zsabovke.edupage.org/a/zasady-ochrany-osobnych-udajov
            alebo nás kontaktujte na tel. č 055/6855198.

• Modernizujeme - ďalšia interaktívna tabuľa

• Na našej škole pribudla ďalšia posúvna tabuľa na pylónoch kombinovaná s interaktívnou tabuľou. Tentokrát sa z nej tešia žiaci 1.A triedy. Stále viac žiakov sa takto môže vzdelávať pomocou najmodernejšej digitálnej techniky. Foto vo fotogalérii.

• Olympijský odznak všestrannosti

• Krajského kola súťaže Olympijský odznak všestrannosti (OLOV) sa zúčastnilo 8 žiakov VI.  ročníka. V kategórii jednotlivcov nás reprezentovali: J. Kellyová, A. Mihoková, M. Dragun a J. Parlagi. V kategórii družstiev za našu školu súťažili: E. Kolesová, M. Lendacká, M. Kuruc a T. Nohaj. Hoci sa im nepodarilo obsadiť popredné priečky, ďakujem za reprezentáciu.

• Šaliansky Maťko - okresné kolo

• Dňa 23. marca 2022 sa tri žiačky našej školy zúčastnili Okresného kola recitečnej súťaže Šaliansky Maťko. Všetky tri boli veľmi úspešné a ich prejav zaujal nielen nás ale aj porotcov okresného kola. Dievčatá získali tieto ocenenia:
            1. miesto Lenka Šoltésová (7.A, III. kategória)
            2. miesto Romana Fečková (4.A, II. kategória)
            3. miesto Adriána Oláhová (2.A, I. kategória)

Všetkým dievčatám srdečne gratulujeme a budeme držať prsty Lenke Šoltésovej, ktorá postúpila do krajského kola.

• EduPage pre rodičov

dávame Vám do pozornosti modul EduPage pre rodičov, ktorý sme pre Vás pripravili pre lepšiu "orientáciu" v možnostiach, ktoré poskytuje EduPage. Modul sa nachádza na našej stránke v časti Vyučovanie. V prípade otázok (technických problémov) nás neváhajte kontaktovať.

• Rovesnícke vzdelávanie

• Dňa 9. marca 2022 členovia kolégia Zelenej školy pripravili pre žiakov 1.stupňa rovesnícke vzdelávanie Dážďovkové kráľovstvo 2. Žiaci mali niekoľko aktivít zameraných na triedenie bioodpadu, podmienky kompostovania, prípravu potravy a podstielky pre dážďovky. Najatraktívnejšou úlohou bolo preložiť dážďovky z 1.poschodia vermikompostéra do 2.poschodia.

• Odvrátená tvár internetu

• Dňa 2. marca naši žiaci 5. a 6. ročníka absolvovali prednášky na tému ,,Odvrátená tvár internetu,,. Pani kpt. Babiarová (PZ SR) žiakom vysvetlila ako sa bezpečne správať na internete, ako sa nestať obeťou kyberšikanovania alebo páchateľom kyberšikanovania.

• Materiálna zbierka pre Ukrajinu

• "Milí rodičia, priatelia školy

Žijeme v slobodnej krajine v mieri a predsa sa nás všetkých dotýka situácia, ktorá je na Ukrajine, pretože sme naozaj iba pár kilometrov od hraníc a sú to naši susedia.
            Viacerí sa na nás obraciate s otázkami, ako sa dá pomôcť, kam smerovať pomoc a mnohí z Vás ako viem, tak už aj urobili prostredníctvom rôznych zbierok, charít a združení.

Aj naše rodičovské združenie pri ZŠ Abovská Košice-Barca by chcelo prostredníctvom našich detí a rodičov ako priateľov školy pomôcť.
            Konkrétne by sa jednalo o materiálnu pomoc ako hračky, zubné kefky, pasty, hygienicke (šampón, mydlo, toal. papier) a čistiace potreby (jar, cif), omaľovánky, farbičky, ktoré osobne odnesiem do záchytného strediska zriadeného na škole SOŠ služieb telocvičňa aj ubytovňa vo V. Kapušanoch a odovzdám p.riaditeľovi Ing.Mokošovi.
            Podľa jeho informácií ostatnú materiálnu pomoc majú nateraz dostatok, preto konkrétne uviedol aj druh pomoci, ktoru potrebujú.
            Zbierka sa uskutoční budúci týždeň na ZŠ Abovská 36." (Ing.Mgr.Jana Sojáková Predseda Rodičovského združenia).
            Veci nech donesú žiaci do školy a odovzdajú triednemu/triednej učiteľovi/učiteľke. Donášajte iba veci, ktoré sú konkrétne uvedené. Ostatné neprevezmeme!
            Vopred ďakujeme!

• Finančná zbierka pre Ukrajinu

vzhľadom na udalosti, ktoré sa teraz dejú na Ukrajine, sme sa v rámci projektu „Škola priateľská k deťom“ rozhodli zapojiť do SMS zbierkovej výzvy. Jednou odoslanou SMS dokážete prispieť 3 eurami. Pomôcť môžete prostredníctvom zaslania SMS-ky na číslo 844 s textom ZŠ Abovská pomáha.

UNICEF so svojim tímom pôsobí na Ukrajine od úplného začiatku konfliktu. Poskytuje zraniteľným deťom a ich rodinám prístup ku základnej zdravotnej starostlivosti, vzdelávanie a ochranu. S Vašou pomocou bude môcť UNICEF rýchlejšie reagovať na naliehavé problémy detí, ktoré sa ocitli v tejto rýchlo sa rozvíjajúcej kríze.
            UNICEF_v_akcii.docx

• Zippyho kamaráti

• Program Zippyho kamaráti je projekt, ktorý robíme aj v našej škole.  V tomto šk. roku sú to prváčikovia, ktorí s projektom začínajú. Program deti učí hľadať riešenia problémov, získavať kamarátov a pomáhať im. V prípade, že vás program Zippyho kamaráti zaujal, viac sa dozviete tu (Zippyho kamaráti).