• Šaliansky Maťko - OK

• Dňa 28. januára sa uskutočnilo okresné kolo súťaže Šaliansky Maťko (prednes povestí). Naši žiaci získali dve čestné uznania - Veronika Vinarčíková (6. roč.) a Matej Puchalla (3. A). Srdečne im blahoželáme.

• ŠŠL Detská atletika

• Dňa 19. januára 2019 sa vybraní žiaci prvého stupňa zúčastnili v rámci Školskej športovej ligy (ŠŠL) - detská atletika prvého súťažného kola. Umiestnili sa na 3. mieste, za čo im blahoželáme a prajeme veľa síl a súťaživosti do ďalších kôl.

• Matematický klokan

• Aj tento školský rok sa môžu naši žiaci 1. aj 2.stupňa zúčastniť medzinárodnej matematickej súťaže Klokan. Prihlásiť sa, spolu s poplatkom 4 eurá, môžu u triednych učiteľov najneskôr do 8.februára. Úlohy si môžu žiaci vyskúšať na stránke matematickyklokan.sk.

• Testovanie 5 - výsledky

• Dňa 21. novembra 2018 sa žiaci 5. ročníka zúčastnili celoslovenského Testovania 5 z predmetov Matematika a Slovenský jazyk a literatúra. Výsledky testov boli nasledovné:

Test z MAT: priemerná úspešnosť v SR 59,3 %,
                                priemerná úspešnosť školy 74,6 %, čo je 15,3 % nad celoslovenský priemer.

Test zo SJL: priemerná úspešnosť v SR 58,4 %,

priemerná úspešnosť školy 73,5 %čo je 15,1 % nad celoslovenský priemer.

• Poďakovanie Rodičovskému združeniu

• Aj tento rok sme mohli otestovať našich deviatakov v Kompare 9 vďaka Rodičovskému združeniu, ktoré uhradilo finančnú čiastku potrebnú k ich testovaniu. Zároveň im ďakujeme aj za finančný príspevok na cestovné lyžiarskeho výcvikového kurzu.

• Informačný deň

• Oznamujeme Vám, že dňa 21. januára 2019 (pondelok) sa uskutoční informačný deň pre rodičov v čase od 15:30 do 17:30 hod. v jednotlivých triedach.

• LVK - čo si nezabudnúť

• V dňoch od 13. do 18. januára 2019 sa uskutoční lyžiarsky výcvikový kurz pre prihlásených žiakov. Zraz pred školou je 13. januára (v nedeľu) o 9:45 hod. Je potrebné doniesť so sebou:
            - potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti,
            - potvrdenie o bezinfekčnosti,
            - kartičku poistenca (kópiu),
            - lieky + poprosíme napísať časový harmonogram dávkovania pre zdravotníka LVK,
            - dobru náladu (bez nej ani na krok).

Do batožiny si taktiež zabaliť: primerané oblečenie, obuv, prezúvky, veci osobnej potreby, písacie potreby, okuliare, krém na tvár, náhradné oblečenie, obuv a rukavice (suchý sneh je aj na Orave mokrý) a plavky (budete môcť preukázať aj svoje plavecké schopnosti).
            Predpokladaný príchod do Košíc je v piatok o 18:00 hod. Tešíme sa na Vás.
            Vaši inštruktori a vychovávatelia :)

• OZNAM LVK

• Oznamujeme Vám, že dňa 09.01.2019 (stredu) o 17:00 sa uskutoční stretnutie rodičov tých žiakov, ktorí sa zúčastnia lyžiarskeho výcvikového kurzu v januári 2019. Stretnutie bude v triede 6. ročníka.
            Účasť rodičov je nutná.
            Zároveň prosíme rodičov, ktorí už majú od lekára potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti svojho dieťaťa, aby ho doniesli. Ďakujem

Mgr. L. Varga