• Multifunkčné ihrisko

• Oznamujeme, že multifunkčné ihrisko pri ZŠ Abovská 36 bude pre verejnosť otvorené v pracovných dňoch do 18:00 hod.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľstvo základnej školy oznamuje, že dňa 7. mája 2018 (v pondelok) budú mať žiaci 1. až 9. ročníka riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov.

• Majáles - gymnastika

• Dňa 1. mája 2018 o 16:00 hod. sa v tréningovom centre Kalimero s DJ-om Steeve-om uskutoční Majáles. Svojimi gymnastickými výkonmi prispejú do programu aj žiačky našej školy. Na vystúpenie Vás pozýva FANY GYM pod vedením p. Nemcovej v spolupráci s ŠK Uni Košice a rodičia, ktorí sú do organizácie Majálesu zapojení.

• Deň výživy

• Dňa 26. apríla sa uskutočnil Deň výživy. Praktická príprava zdravých chuťoviek a nátierok prebehla v jednotlivých triedach na 1. a 2. vyučovacej hodine. Výsledky aktivity našich žiakov si môžete pozrieť vo Fotoalbume.

• Englishstar - súťaž

• Englishstar - medzinárodná súťaž v anglickom jazyku pre žiakov 1.-9. ročníka ZŠ.
            Minulý šk. rok sa tejto jedinej súťaži v ANJ zúčastnilo vyše 30 žiakov našej školy. Jej hlavným poslaním je propagovať a popularizovať anglický jazyk, zábavnou formou motivovať žiakov k úspešnému riešeniu písomných testov a skúšok. Súťaž umožní žiakom zábavnou formou porovnávať svoje vedomosti s rovesníkmi z iných škôl.
            Žiak sa zaregistruje u koordinátora školy, zaplatí 5 eur. Zároveň bude zaradený do súťaže English Star, v ktorej môže vyhrať zaujímavé ceny. Bližšie informácie nájdete na stránke: http://englishstar.sk/.
            Prihlásiť sa treba najneskôr do pondelka 30. apríla u p. uč. G.Fenkovej

• Slávik Slovenska - školské kolo

• Dňa 4.apríla sa uskutočnilo školské kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska 2018. 34 žiakov v troch kategóriách si aktívne pripravovali 2 ľudové piesne už od januára.
            Víťazi jednotlivých kategórií nás pôjdu reprezentovať na obvodné kolo 15.mája: Emka Balogová, Veronika Vinarčíková a Lenka Baloghová. Držíme im palce. Fotky si môžete pozrieť vo Fotoalbume.

PaedDr. G. Fenková

• Odborná prax

• Siedmaci v rámci predmetu technika absolvovali odbornú prax na SOŠ Kukučínova.

Žiaci siedmeho ročníka sa oboznámili s technickými materiálmi, nástrojmi a  realizovali na výrobkoch vybrané pracovné postupy ručného obrábania dreva a kovov: meranie, rezanie,  pilovanie, ohýbanie, obrusovanie, strihanie, spájanie klincami,  povrchová úprava brúsnym papierom. Vyrobili  výrobky kŕmidlo pre vtáčiky, reťaz z drôtených krúžkov a nádoby z plechu. Fotky si môžete pozrieť vo Fotoalbume.

• Hviezdoslavov Kubín - OK

• Dňa 12. apríla 2018 sa naši žiaci zúčastnili okresného kola recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Všetkým šiestim žiakom ďakujeme za výbornú reprezentáciu našej školy. Osobitne gratulujeme žiakom:

Nikolasovi Kolesárovi (5.B), ktorý v II. kategórii - poézia získal 3. miesto

a Zuzane Špirkovej (4.A), ktorá si v I. kategórii - próza odniesla čestné uznanie.

Žiakom k úspechom blahoželáme

• Biologická olympiáda - OK

• Dňa 11. apríla 2018 sa uskutočnilo OK biologickej olympiády. V kategórii E obsadila 1. miesto žiačka Terézia Kiššová a Slávka Kötelešová bola úspešnou riešiteľkou. Žiačky si pripravili herbáre, absolvovali test a poznávanie druhov lesných rastlín a drevín. Žiačke Terézii Kiššovej blahoželáme k víťazstvu a prajeme veľa ďalších úspechov v krajskom kole.

• Talentové skúšky - ZUŠ

• Dňa 19. a 20. apríla  2018 sa na našej škole uskutočnia talentové skúšky ZUŠ Jantárová. Konať sa budú na prízemí v triede 1. B  v čase od 14:00 do 17:30.

KRITÉRIA NA PRIJATIE – hudobný odbor:

- chuť spievať, hrať na hudobnom nástroji
            - spev pripravenej piesne

- hudobné cítenie /zaintonovať tóny podľa klavíra/
            - vytlieskanie, resp. zopakovanie jednoduchého rytmu

• Deň narcisov - charitatívna zbierka

• Dňa 13. apríla (v piatok) sa na škole uskutoční charitatívna finančná zbierka pri príležitosti Dňa narcisov. Za dobrovoľný príspevok každý dostane žltý narcis ako prejav spolupatričnosti a podpory ľudí pri liečbe onkologických ochorení.

• Vesmír očami detí - OK

• Naša žiačka Dominika Kačmárová zo 4.A triedy ukázala svoj talent v oblasti výtvarného umenia v súťaži Vesmír očami detí. Jej práca s názvom Cestovanie vesmírom vyhrala 1. miesto v okresnom kole a postúpila do celoslovenského kola tejto súťaže.

K postupu gratulujeme a držíme jej palce.

• Matematický klokan - výsledky

na stránke www.matematickyklokan.sk v záložke Tvoj klokan, Výsledky sú zverejnené výsledky jednotlivých žiakov, ktorí sa súťaže zúčastnili. Kód, ktorý potrebujete pre zistenie výsledkov, nájdete nalepený v žiackej knižke Vášho dieťaťa.

• Triedne aktívy

• Oznamujeme Vám, že dňa 9. apríla 2018 (v pondelok) sa uskutočnia triedne aktívy rodičov s deťmi pre ročníky:
            1. - 4. so začiatkom o 16:00,
            5. - 9. so začiatkom o 16:30.