• Ďakujeme p. uč. Rolfová

• Dnes sme sa oficiálne pracovne rozlúčili s pani učiteľkou Lenkou Rolfovou.
            Počas svojho pôsobenia na našej škole vykonala veľký kus práce a odchovala desiatky žiakov, ktorí na ňu s láskou spomínajú. Vynakladala nemalé úsilie, aby škola aj jej zásluhou obstála v požadovanej náročnosti.
            Pani uč. Rolfová končí svoje pôsobenie v školských službách. Keď to tak zrátame, polovicu svojho života pôsobila práve tu.
            Pani učiteľke ďakujeme a v ďalšom živote jej želáme veľa zdravia a roky prežité v spokojnosti. Pani učiteľka si môže začať plniť svoje tajné sny a užívať si dôchodcovský život.
            Kolektív ZŠ Abovská

• Platby za krúžky a ŠKD

prosíme Vás, aby ste poplatky za záujmové útvary v CVČ a za ŠKD uhradili len do decembra. Poplatky za január - jún je potrebné uhradiť až v ďalšom kalendárnom roku.

• Rovesnícky výcvik

• Na našej škole sa uskutočnil výcvik rovesníkov "dôverníkov" zameraný na prevenciu šikanovania, ktorú uskutočnila PaedDr. L. Olajošová z CPPPaP Zuzkin park. Výcvikového programu sa zúčastnilo 12 žiačok zo 6. a 7. ročníka. Dievčatá budú nápomocné školskej koordinátorke nastavovať pozitívnu klímu a dobré vzťahy v triedach. Dievčatá budú ovplyvňovať a usmerňovať rovesníkov k pozitívnym postojom, aby sa zabránilo nevhodnému správaniu v školskom prostredí.

• Plachého míľa

• Dňa 13. októbra 2022 sa v Mestskom parku konal 14. ročník už tradičného behu Plachého míľa. Naši bežci sa takisto postavili na štart a pokúsili sa perkonať svojich rovesníkov. O výborné umiestnenie pre našu školu sa postarali:
            P. Chlebák (3.B) - 3. miesto vo svojej kat.
            A. Mihoková (7. roč.) - 3. miesto vo svojej kat.
            Blahoželáme im ku stupňu víťazov a prajeme veľa ďalších športových úspechov!
            Za reprezentáciu školy ďakujeme aj ďalším našim bežcom:
            S. Fedor, M. Fričovský, M. Siváková (2.A), S. Kolesárová, F. Krištof, K. Nagy (4.roč.), J. Kellyová, M. Lendacká (7.roč.), J. Jaško a T. Varga (8.B).
            Šanca pre talenty - TA3

• Kráľovstvo včiel

• V septembri prebehlo v 4. - 6. ročníku rovesnícke vzdelávanie Kráľovstvo včiel. Žiaci rozdelení do 4 družstiev plnili úlohy, pri ktorých sa dozvedeli veľa nových informácii zo života včiel. Žiaci mali možnosť vidieť pomôcky včelára a produkty včiel.

oznamujeme Vám, že ako škola sa dištancujeme od akejkoľvek predvolebnej kampane pre blížiace sa komunálne voľby. Aj ponuku verejného korčuľovania zadarmo pre našich žiakov a ich rodinných príslušníkov berieme ako príležitosť zašportovať si vo voľnom čase. Je na Vás vážení rodičia, či sa zúčastníte tejto akcie ako súkromné osoby, ktoré chcú takto využiť sobotňajšie popoludnie.
            Ďakujeme za pochopenie.

• "Rozlúčka s letom na Starom pľaci"

• Spevácky zbor Anjelov v piatok 30.9. reprezentoval našu školu na koncerte mestskej časti Staré Mesto s názvom "Rozlúčka s letom na Starom pľaci". Ďakujem rodičom za pomoc.
            PadeDr. Fenková, dirigentka zboru.