oznamujeme Vám, že od 06.06. (pondelok) do 10.06.2022 (piatok) sa uskutoční ZBER PAPIERA. Papier je potrebné doniesť k bočnému (severnému) vchodu. Prosíme Vás, aby ste do zberu nenosili kartóny. Papier je možné doniesť každý deň ráno pred vyučovaním alebo po vyučovaní (do 16:00 hod.)

• Póla radí prvákom a druhákom

• Deti v prvom a druhom ročníku navštívila policajtka a neprišla sama. Prišla s ňou aj Póla, ktorá bola hlavnou hrdinkou v pracovnom zošite. Póla prvákom vysvetlila, ako sa majú správať na ulici, na ceste, k cudzím ľuďom, dôležitosť záchranných zložiek a veľa, veľa iných užitočných vecí.
            Žiaci druhého ročníka sa od policajtky dozvedeli o nástrahách železnice, ako sa správať na železničnej stanici, vo vlaku a taktiež, že v blízkosti železnice sa netreba vôbec hrať.

• Deň narcisov - poďakovanie

• Dňa 28.apríla 2022  sa uskutočnila aj na našej škole zbierka ku Dňu narcisov. Týmto sa chceme poďakovať všetkým Vám, ktorí ste sa spolupodieľali na finančnej zbierke a prispeli tak k celkovej sume 487,93 EUR vyzbieranej za našu školu.

• Riaditeľské voľno - Testovanie 5

• Riaditeľstvo ZŠ Vám oznamuje, že dňa 18. mája (v stredu) budú mať žiaci 1. - 4. a 6. - 9. roč. riaditeľské voľno z dôvodu konania Testovania 5.
            Všetci žiaci sú v tento deň odhlásení z obedov. V prípade záujmu o obed pre piatakov je potrebné sa prihlásiť cez EduPage do 16.5.2022 (do pondelka) do 14:00 hod.
            Piatakom prajeme veľa šťastia, múdrosti a pokoja počas Testovania 5.

• Modrý gombík

• Vážení rodičia, milí žiaci.

Už 16. rok spája zbierka MODRÝ GOMBÍK dva svety – ten  náš a ten, v ktorom sa deti ocitli v núdzi a sú odkázané na našu pomoc. Výnos tohtoročnej zbierky bude venovaný bábätkám, ktoré prichádzajú na svet vo vojnou zmietanej Ukrajine a ich mamičkám.

Na našej škole sa zbierka Modrý gombík uskutoční tento týždeň od 10.5. do 13. 5. 2022. Minimálna hodnota príspevku je 1 euro. Za Vaše príspevky Vám z celého srdca ďakujeme!

• Farebný chodník 2022

• Dňa 2. mája 2022 sa žiaci 4. ročníka zúčastnili podujatia v rámci Dňa mesta Košice pod názvom „Farebný chodník“. Spolu s mnohými ďalšími triednymi kolektívmi škôl nášho mesta vyzdobili kriedami cyklistický chodník v centre Košíc. Tento rok žiaci kreslili na tému: „Žlto - modré Košice“. Za svoju námahu boli všetky triedy odmenené diplomom a sladkosťami.

• Slovo bez hraníc

• V pondelok 25. apríla 2022 sa uskutočnila súťaž v prednese poézie a prózy - Slovo bez hraníc. Gratulujeme  A. Oláhovej (2.A), ktorá obsadila 2. miesto v prednese poézie. Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí reprezentovali našu školu.