• Didaktické hry a účelové cvičenie

• Posledné slnečné lúče sme využili 28.septembra na didaktické hry a účelové cvičenie. Žiaci prvého stupňa cestou museli dodržať dopravné predpisy, riešili dopravnú situáciu, orientovali sa v blízkom okolí a športovali. Tieto športové aktivity doplnili svojimi vedomosťami. Žiaci druhého stupňa mali úlohy ťažšie, ale o to viac sa zabavili.

• Európsky týždeň športu

• "Buď športovo aktívny po celý rok a za každých okolností", to je hlavné motto Európskeho týždňa športu 2021.Európsky týždeň športu, ktorý  sa koná každoročne od 23.9. do 30.9. nabáda ľudí k zdravšiemu a aktívnejšiemu životnému štýlu. Šport je aktivita, ktorá je nesmierne dôležitá práve v tomto období. Vnáša do života systematickosť, pevnú vôľu, kondíciu i emócie. Vďaka nemu sa posilňuje imunita. Preto je dôležité, aby sa stal pohyb súčasťou bežného života čo najväčšieho počtu ľudí. Do tejto výzvy  #BeActive sa zapojili aj žiaci našej školy  rôznymi športovými aktivitami.

• Záujem o AG samotesty

na našej stránke bolo spustené ďalšie kolo distribúcie antigénových samotestov. Je možné cez EduPage (rodičovské konto) v časti Prihlasovanie požiadať o tieto samotesty iba v prípade, že ste doteraz o testy pre Vaše dieťa nežiadali. Tentoraz dostane žiak iba 5 antigénových samotestov. Zároveň apelujeme na rodičov, ktorí obdržali samotesty v predchádzajúcom období, aby používanie domácich AG testov potvrdzovali po každom testovaní (pondelok, štvrtok a pri príznakoch respirašného ochorenia) cez EduPage v časti Vyhlásenia.  Ďakujeme rodičom, ktorí informáciu zasielajú.

• Zber starých mobilov

• V rámci projektu Recyklohry bude prebiehať zber starých mobilov na našej škole do 20.októbra. Môžete nosiť mobily aj nabíjačky triednym učiteľom na 1.stupni a p.uč. Sýkorovej na 2.stupni.

• Jump Fest

• Dňa 8.9.2021 sa naši žiaci zúčastnili súťaže Jump Fest 2021. Preteky sú reklamou pre atletiku a motivujú deti začať sa venovať kráľovnej športu. Žiakov potešilo na Alžbetinej ulici aj stretnutie s atlétmi svetovej špičky Jánom Volkom a sestrami Velďákovými.
            Našu školu reprezentovali: P.Čupka, L.Karčáková – 2.A, T.Hribová, M.Doboš – 4.A, S.Pitnerová – 5.B, F. Eľko – 5.A, M.Kralovičová, D.Šak – 7.A.
            Najúspešnejším žiakom bol Peter  Čupka (2.A), ktorý získal 3.miesto vo svojej kategórii.
            Ďakujeme žiakom za reprezentáciu a Peťkovi blahoželáme!

• Posledná rozlúčka

• S hlbokým žiaľom Vám oznamujeme, že dňa 8. septembra 2021 nás vo veku 86 rokov opustila bývalá kolegyňa a dlhoročná pani učiteľka Helena Vrabcová. Posledná rozlúčka so zosnulou sa uskutoční v piatok 10. septembra 2021 o 15:00 hod. v Dome smútku v Barci.
            Všetkým pozostalým vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľ Základnej školy na Abovskej ul. č. 36 v Košiciach, Vám týmto oznamuje, že na deň 14.09. 2021 /utorok/ udeľuje riaditeľské voľno pre žiakov 1.- 9. ročníka školy z dôvodu s nadchádzajúcou návštevou pápeža Františka v našom meste a s tým súvisiacim organizačným zabezpečením a bezpečnostnými opatreniami.

• Zážitkový kurz prvej pomoci

• Dňa 7.9.2021 (v utorok) naši žiaci 7. a 9. ročníka absolvovali kurz prvej pomoci vďaka Územnému spolku Slovenského Červeného kríža Košice - mesto a finančnej podpore spoločnosti FPT Slovakia, s.r.o. Kurz bol realizovaný zážitkovou formou za účasti jedného záchranára. Jeho absolvovaním získali teoretické vedomosti a praktické zručnosti v poskytovaní prvej pomoci pri náhlych a neočakávaných situáciách.

• Usmernenie k samotestovaniu

k antigénovým samotestom ste dostali odberové tyčinky. Tieto tyčinky sú hrubšie ako tie, ktoré boli zabalené v krabičke. Ak použijete túto hrubšiu tyčinku, tak stačí ísť do hĺbky asi 2 cm pri záklone hlavy, tak ako je to v návode nižšie. Nevadí, že tyčinka je dlhšia. Tenké tyčinky, ktoré boli zabalené v krabičke používali iba lekári pri klasickom testovaní - pri týchto bol potrebný hlbší výter. Ďakujeme za pochopenie.
            samodiagnosticky-test-navod-na-pouzitie.pdf

• Slávnostné otvorenie šk. roka 2021/2022

• Otvorenie školského roka 2021/2022 bolo opäť netradičné vzhľadom na covidové opatrenia, ktoré bolo potrebné dodržať. Triedne učiteľky na školskom dvore privítali svojich budúcich prváčikov za účasti ich rodičov. Prihovoril sa im pán riaditeľ Miroslav Gajdoš a taktiež pán starosta mestkej časti Košice-Barca František Krištof. Ostatní žiaci našej školy uvítali nový školský rok jednotlivo v triedach.
            Prajeme Vám milí žiaci úspešný rok a nech sa Vám darí vo všetkých predmetoch a priateľstvách.

• Samotesty - oznamovanie použitia

pri každom použití antigénového samotestu, ktorý ste dostali zo školy, je potrebné nahlásiť to na Edupage (cez rodičovské konto) cez Žiadosti/vyhlásenia - je tam možnosť Domáci AG test výsledok.
            A ak má Vaše dieťa výnimku z karantény, tiež je potrebné vykliknúť to na Edupage cez Žiadosti/vyhlásenia - je tam možnosť Oznámenie o výnimke z karantény - žiak.