• Úhrada príspevku Rodičovskému združeniu

• Vážení a milí rodičia,

Tento školský rok sa úhrada ročného členského príspevku Rodičovskému združeniu pri Základnej škole Abovská 36, 040 17 Košice, IČO: 31 945 988  , ktorý bol odsúhlasený Rodičovskou radou, prijíma  len formou bezhotovostnej platby na účet združenia v banke a to:jednorazovo vo výške 35,- € na 1 dieťa na ZŠ Abovská 36, Košice - Barca alebo  50,- € za rodinu s dvoma a viacerými deťmi na ZŠ Abovská 36, Košice - Barca.

Platbu je možné si rozdeliť aj na 2 splátky, prvá splátka čo najskôr a druhá najneskôr do 31.12.2024.

Parametre platby: Účet príjemcu: IBAN: SK1275000000004019187264
              Do poznámky uviesť: Meno žiaka/žiakov, triedu žiaka/žiakov.

Ing. Mgr. Jana Sojáková​​​​​​​ Predseda Rodičovského združenia

• Deviataci na Ústavnom súde SR

• Vo štvrtok 23. mája 2024 sa žiaci 9. ročníka našej školy v rámci predmetu Občianska náuka zúčastnili exkurzie na Ústavnom súde v Košiciach. Žiaci mali jedinečnú príležitosť nazrieť do priestorov inštitúcie, ktorá zohráva kľúčovú úlohu v ochrane ústavnosti a ľudských práv na Slovensku. Prehliadku sprevádzalo pútavé rozprávanie o histórii súdnictva, o zodpovednostiach a úlohách sudcov, ako aj o dôležitosti Ústavy SR a práv, ktoré garantuje všetkým občanom. Exkurzia poskytla študentom nielen teoretické vedomosti, ale aj praktický pohľad na fungovanie súdnictva a jeho význam pre každodenný život.

• Zber papiera

• Oznamujeme Vám, že v týždni od 14.10.2024 (pondelka) do 18.10.2024 (piatka) sa uskutoční zber papiera. Počas zberu sme, ako škola, zaradení do súťaže. Súťaž prebieha v kategórii:
              Množstvo papiera vyzbieraného v prepočte na jedného žiaka školy.
              Ceny:
              1. miesto - 300 EUR / 2. miesto - 200 EUR / 3. miesto - 100 EUR
              Papier je možné doniesť od 7:00 hod. do 16:00 hod. V piatok do 12:00 hod.
              Viac informácií o súťaži nájdete na www.kosit.sk  a na Facebooku pod názvom "Za čistejší východ".