• PROGRAM DETI UČÍ:

• Ako identifikovať svoje pocity a hovoriť o nich
          • Ako vyjadriť, čo chcú povedať
          • Ako pozorne načúvať
          • Ako požiadať o pomoc
          • Ako vytvárať a udržiavať priateľstvá
          • Ako sa vyrovnať s osamelosťou a odmietnutím
          • Ako sa ospravedlniť
          • Ako sa vyrovnať so zmenou a stratou, vrátane úmrtia
          • Ako sa prispôsobiť novým situáciám
          • Ako pomáhať druhým

To všetko pomocou príbehu Zippyho a jeho kamarátov, ktorí chodia do školy a majú rôzne problémy.

Program Zippyho kamaráti nehovorí deťom, čo majú robiť. Namiesto toho ich nabáda, aby prišli s vlastným riešením problémov. Deti sa učia vyberať riešenia, ktoré nielen pomôžu im, ale rešpektujú aj ostatných.

Deti si Zippyho budú postupne brávať domov a svoje zážitky s ním môžu nakresliť, alebo ich môžete odfotiť, nalepiť na papiere formátu  A4, niečo napísať, to už nechám na vás. (Chcem ich postupne zakladať)  Potom nám o všetkom čo so Zippym a rodinou zažili, porozprávajú.

Tomuto projektu sa venujem hlavne v pondelky s 1.B a vo štvrtky s 1. A. na piatej hodine. Potom kedykoľvek, ak je na to priestor spoločne v družine.

Ak chcete o tomto projekte vedieť viac, pozrite si stránku:

• 2021/2022

Album TU