• Vznik speváckeho zboru

• Detský spevácky zbor Anjelov pri základnej škole Abovskej 36 v Košiciach vznikol už v roku 2002. Jeho členskú základňu tvoria žiaci 1. - 9. ročníka tejto školy. Zakladateľkou, vedúcou a dirigentkou zboru je PaedDr.Gabriela Fenková. Detský spevácky zbor Anjelov je jeden z mála  detských zborov  na Slovensku, ktorý sa intenzívne aj s účasťou na celoštátnej súťaži venuje zborovému spevu na základnej škole v rámci bežného záujmového krúžku. Prevažná väčšina detských zborov pracuje na základných umeleckých školách.

Cieľom zboru je šíriť, uchovávať a rozvíjať umenie zborového spevu, sprostredkovať svojim členom zážitky nielen zo zborového spevu, ale aj z verejných vystúpení pre veľké množstvo poslucháčov a uspokojovať záujem detí o neprofesionálnu umeleckú tvorbu v zborovom speve. Na súťažiach  zborového spevu majú zase deti možnosť porovnať svoju úroveň s úrovňou iných speváckych zborov, čo je pre nich  motiváciou pre ďalšiu činnosť a zlepšovanie sa  v zborovom speve. Vedľajším efektom je posilnenie kolektívnej súdržnosti, spoločenského správania a zmysluplné vypĺňanie voľného času detí a mládeže.

Zbor každoročne uskutočňuje  príležitostné vystúpenia pre širokú verejnosť v rámci školy aj mesta Košice. Spevácky zbor sa zúčastňuje všetkých zborových súťaží v rámci okresu a kraja. Pravidelne sa zúčastňuje krajskej súťaže v zborovom spievaní Mládež spieva, kde získava strieborné pásmo.

Repertoár speváckeho zboru je rôznorodý, zameraný najmä na zborovú tvorbu slovenských autorov, nechýbajú skladby súčasných svetových autorov, úpravy ľudových piesní či populárne piesne.