• Zmena - vyučovanie 21.12.2018

• Riaditeľstvo Základnej školy oznamuje, že dňa 21.12.2018 (piatok) bude vyučovanie z prevádzkových dôvodov prebiehať v čase:
            1. vyučovacia hodina   7:50  -  8:20
            2. vyučovacia hodina   8:30  -  9:00
            3. vyučovacia hodina   9:10  -  9:40
            4. vyučovacia hodina 10:00 - 10:30
            5. vyučovacia hodina 10:40 - 11:10
            6. vyučovacia hodina 11:20 - 11:50
            Obedy sa vydávajú v školskej jedálni do 12:30 hod.
            Školský klub detí bude v prevádzke podľa požiadaviek rodičov.

• Florbalový turnaj - umiestnenie

• Dňa 13. decembra sa na vianočnom florbalovom turnaji 3. a 4. ročníka tešili z víťazstva žiaci 4.A triedy. Ostatné triedy skončili nasledovne:
            2. miesto 3.B
            3. miesto 4.B
            4. miesto 3.A
            Víťazom blahoželáme a prajeme všetkým tímom veľa síl a trpezlivosti do ďalších tréningov. Fotografie z turnaja nájdete vo Fotoalbume.

• Príprava vianočných perníčkov

• Počas uplynulého týždňa naši šikovní žiaci spolu s pani učiteľkami napiekli a ozdobili vianočné perníčky. Tieto chutné perníčky si bude možné zakúpiť budúci týždeň.
            Všetkým, ktorí priložili ruku k dielu veľmi pekne ďakujeme.

• Vianočný florbalový turnaj

• Dňa 13. decembra 2018 (štvrtok) sa v telocvični uskutoční Vianočný florbalový turnaj žiakov 3. a 4. ročníka.
            V čase od 13:30 do 15:30 si 4 družstvá zmerajú sily vo vzájomných zápasoch. Tešíme sa na Vašu podporu florbalistov v hľadisku. A florbalistom prajeme, aby zvíťazil ten najlepší :)
            Pozn.: Vstup do telocvične (aj pre divákov) je povolený iba v prezúvkach!

• Vianočná burza hračiek

• V dňoch od 11. 12. - 19. 12. 2018 sa koná Vianočná burza, na ktorej sa predávajú vyzbierané hračky. Hračky budú predané za symbolickú cenu a finančný výťažok poputuje na charitatívnu zbierku, ktorú každoročne organizuje UNICEF. Hračky, ktoré sa nepredajú, zostanú v škole a darujeme ich našim žiakom do  ŠKD. Veríme, že prispejete aj Vy svojou troškou na krajšie Vianoce tým deťom, ktorí nemajú toľko šťastia a lásky ako vy. Všetkým, ktorí do burzy prispejú srdečne ďakujeme a prajeme krásne a spokojné vianočné sviatky.

• Vianočný koncert

• Detský spevácky zbor Anjelov Vás srdečne pozýva na Vianočný koncert v nedeľu 16. decembra o 17,00 hod. v Evanjelickom kostole na Mlynskej 23.

• Brazílske jiu jitsu

• V sobotu 1.12.018 sa v Martine uskutočnil šiesty ročník turnaja pre deti a juniorov v Brazílskom jiu jitsu s názvom KIDS STORM 6. Žiaci našej školy sa v silnej medzinárodnej konkurencii vo svojich kategóriách umiestnili nasledovne:
            ZUZANA ŠPIRKOVÁ 1. miesto
            VIKTÓRIA OBŠITNIKOVÁ 3. miesto
            TERÉZIA KIŠOVÁ 3. miesto
            ADAM ŠOLTÉS 4. miesto
            ONDREJ ŠPIRKO 4. miesto
            VANESA OBŠITNIKOVÁ 5. miesto
            MICHAELA JURKAŠOVÁ 5. miesto

• Kráľovstvo včiel

• Žiaci 3 – 6. ročníka si mali možnosť zahrať celoslovenskú putovnú hru Kráľovstvo včiel, ktorú sme získali vďaka spolupráci s Centrom environmentálnych aktivít Živica. Žiaci sa dozvedeli o živote včiel od jari do zimy, o zmysloch, schopnostiach a užitočnosti včiel, o škodcoch včiel, o práci včelára a ďalšie zaujímavosti zo sveta včiel.

• Zbierka hračiek

• V mesiaci december plánujeme urobiť Vianočnú burzu hračiek, a preto Vás chceme poprosiť, aby ste z domu priniesli prebytočnú hračku, s ktorou sa už nehráte. Zbierať ich budú triedni učitelia v termíne od 4. decembra do 10. decembra. Tieto Vaše hračky budú v burze predané za symbolickú cenu a finančný výťažok poputuje na charitatívnu zbierku, ktorú každoročne organizuje UNICEF.