• Zber papiera

• Oznamujeme Vám, že od 25. júna (pondelka) do 29. júna (piatku) do 12:00 sa uskutoční zber starého papiera. Kontajner bude pristavený na školskom dvore. Prosíme papier podľa možností odvážte doma. Ďakujeme

• Ukáž, čo vieš!

• Aj v tomto školskom roku sa naša škola zúčastnila prírodovednej súťaže Ukáž, čo vieš!, ktorú organizuje Centrum voľného času Domino na Popradskej ulici v Košiciach. Táto súťaž je rozdelená na 3 kolá a každé kolo má teoretickú a praktickú časť. Žiaci postupne prešli tromi kolami a  postúpili do posledného finálového kola, v ktorom preukázali výborné vedomosti a zručnosti z prírodovedy. Patrí im veľká vďaka za usilovnosť a vytrvalosť počas príprav i súťaženia.

Družstvo zo 4. A triedy v zložení: Ema Fedorová, Lenka Kellyová, Dominika Kačmárová, Martin Meňhért a Tamara Jurašková obsadilo krásne 1. miesto.

Družstvo z 3. ročníka v zložení: Andrej  Sedlák, Michal Iľaš, Filip Šimek, Adam Vojaček, Dávid Šak obsadilo 3. miesto.

Víťazom blahoželáme!

• Detvianska zlatá struna

• Dňa 18. mája sa na ZUŠ Svetozára Stračinu v Detve konala súťaž Detvianska zlatá struna. Tejto súťaže sa zúčastnil aj náš žiak Dávid Šak (3. A), ktorý získal 1. miesto, v kategórii sláčikových nástrojov.

• Vyhodnotenie turnaja Pokémonov

• V druhom polroku šk.roka 2017/2018 prebiehal turnaj Pokémonov. Turnaja sa zúčastnilo 30 hráčov – žiakov z 1. až 5.ročníka. Súťažili dvojice hráčov s 30-kartovým hracím balíkom. V každej hre mohli získať maximálne 3 body za vyradených pokémonov. Najlepšou hráčkou sa stala Karolína Kurucová zo 4.A, ktorá v turnaji porazila 36 pokémonov. Na 2. mieste sa umiestnila Ema Fedorová zo 4.A s počtom bodov  32  a na 3. mieste sa umiestnil Tobias Juraško z 2.B  s počtom bodov  30.

• Atletika - OK

• V stredu 30. mája 2018 sa žiaci a žiačky našej školy  zúčastnili atletických pretekov. Do boja sme vyslali dvadsať súťažiacich. Súťažilo sa v ôsmych disciplínach. Žiaci podávali výborné výkony, v niektorých disciplínach  im chýbalo trošku športového šťastia k medailovému umiestneniu. V dvoch boli jednoznačne najlepší a získali prvé miesto.

Alexandra Poláková (9.roč.) v hode kriketovou loptičkou 46,89 m

Ezra Gregoire (9. roč.) s výborným výkonom  v skoku do výšky 159 cm.

Tieto výsledky posúvajú Sašku a Ezru na krajské kolo a my im budeme držať palce, aby boli opäť úspešní.