• Majstrovstvá Slovenska v karate

• V sobotu 19. mája sa v Multihale v Košiciach konali Majstrovstvá Slovenska v karate detí a žiakov. Turnaja sa zúčastnilo 54 karate klubov z celej republiky s celkovým počtom 538 štartujúcich pretekárov. Po náročnom dni a vyčerpávajúcich súbojoch si Nikolas Kolesár vybojoval titul Majster Slovenska v kategórii kumite žiaci 10-11 roční začiatočníci a svojmu bratovi Markovi prenechal titul vicemajstra, keď ho vo finálovom súboji porazil. (prevzaté od R. Exel)
            Chlapcom k úspechom srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších športových úspechov.

• Štvorylka
          • Štvorylka

• Aj tento rok sa naši žiaci pridali k tým, ktorí 18. mája tancovali štvorylku na Hlavnej ulici v Košiciach v rámci medzinárodného projektu European Quadrille Dance Festival. V deviatich európskych krajinách sa do tejto akcie zapojilo spolu 50 miest. Košičania počtom 4 128 ľudí síce rekord neprekonali, no týmto tancom vytvorili nádhernú atmosféru v meste.

• Čokoládová tretra Slovensko 2018

• Dňa 17. mája sa v Košiciach na Hlavnej ulici uskutočnila atletická bežecká súťaž Čokoládová Tretra Slovensko 2018 - regionálne kolo pre Košický a Prešovský kraj. Na štart sa postavilo aj 21 detí prvého stupňa našej školy. Žiak 1.A Matúš Horňak sa vo svojej kategórii umiestnil na 2. mieste, za čo mu blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov.

• FUTBAL CUP

• Dňa 16. mája sa žiaci 2. stupňa zúčastnili turnaja FUTBAL CUP. Svojimi výkonmi si vybojovali 2. miesto. Našim futbalistom blahoželáme a prajeme veľa ďalších gólov v bránkach súperov.

• Slávik Slovenska

• Dňa 15.mája sa naše speváčky zúčastnili obvodného kola speváckej súťaže Slávik Slovenska 2018. Emka Baloghová z 3.A, Veronika Vinarčíková z 5. A, Lenka Baloghová z 9. roč. - všetky tri dievčatá výborne zaspievali vo svojich kategóriách. Emka vyhrala 1.miesto a postupuje do krajského kola tejto súťaže. Držme jej palce!

• Jarný majster ŠŠL

• Dňa 15. mája 2018 sa odohral futbalový turnaj o JARNÉHO MAJSTRA ŠŠL 2018. Družstvo našej školy sa umiestnilo na 2. mieste. Žiakom blahoželáme.

• UNICEF - Týždeň modrého gombíka

• Slovenský výbor pre UNICEF už po 14. raz organizuje celoslovenskú verejnú zbierku Týždeň modrého gombíka.
            V dňoch 14. - 20. mája 2018 môžete pomôcť Vašimi príspevkami do pokladničiek dobrovoľníkov, ktorí sa budú nachádzať v priestoroch našej školy. Cieľom zbierky je zabezpečiť humanitárnu pomoc pre deti na Ukrajine, ktoré trpia v dôsledku ozbrojeného konfliktu.
            Viac info Tyzden_modreho_gombika_startuje_14.pdf​​​​​​​

• Cena Východoslovenského múzea

• V piatok 11. mája vyhrali naši herci (žiaci 7. a 8. ročníka) 1. miesto v súťaži Hraj o Cenu Východoslovenského múzea. Témou divadelného predstavenia bola príhoda z košickej histórie, ktorá ponúka romantickú verziu o vzniku Žobrákovho domu.

• Jiu jitsu
          • Jiu jitsu

• V sobotu 12. mája 2018 sa v Diakovej pri Martine uskutočnil medzinárodný turnaj  v Brazílskom jiu jitsu, Sai Storm Martin. Na veľmi kvalitne obsadených pretekoch členovia Gracie Barra Copacabana Brazilian jiu jitsu Košice a žiaci našej školy, obsadili medailové priečky a to nasledovne: Petra Lehotská (7. B) 2. miesto, Terézia Kišová (7.B) 3. miesto, Ondrej Špirko (6.roč.) 3. miesto, Michaela Jurkašová (4.A) 3. miesto, Zuzana Špirková (4.A) 5. miesto
            Všetkým žiakom k pekným umiestneniam blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov.

• Letné aranžovanie

• Dňa 10. mája sa žiačky Denisa Cviková (7.A) a Karin Prokopová (7.B) zúčastnili okresného kola v letnom aranžovaní. Témou aranžovania bola Kytica z lúčnych kvetov a darček.
            Kyticu D. Cvikovej porota ocenila 1. miestom a K. Prokopová získala za svoj zrealizovaný nápad 3. miesto. Dievčatám blahoželáme.

• Biologická olympiáda

• Naši žiaci sa zúčastnili biologickej olympiády v ďalších dvoch kategóriách. V kat. D v okresnom kole   získala 3. miesto Denisa Cviková (7.A) svojou prácou na tému liečivé rastliny.  Ján Kiszel (6.r.), ktorý prezentoval svoje pozorovania bociana bieleho v Šebastovciach získal 4. miesto. Tomáš Grega (6.r.) bol úpešným riešiteľom teoreticko-praktickej časti.

V kategórii E Terézia Kišová (7.B) obsadila 1. miesto v okresnom kole a v krajskom kole bola úspešná, umiestnila sa na 9.mieste

Súťažiacim blahoželáme.

• Majstrovstvá VÚKABU

• V sobotu 5. mája sa žiaci Nikolas Kolesár, Marek Kolesár (5. B) a Martin Pavol Meňhért (4.A) zúčastnili majstrovstiev VÚKABU v karate detí a mládeže. Nikolas Kolesár a Marek Kolesár si svojimi výkonmi v cvičeniach agility, jednotlivcoch kata, v zápase kumite a v skupinových cvičeniach kata a kumite, odniesli celkovo 9 cenných kovov, čím si vybojovali priamy postup na majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnia 19.5.2018 v Košiciach.