• Zápis do 1. ročníka

• Zápis žiakov do 1. ročníka ZŠ Abovská 36, Košice pre školský rok 2018/2019 sa uskutoční

6. apríla 2018 (piatok) od 14:00 do 18:00 hod.
            7. apríla 2018 (sobota) od 8:00 do 12:00 hod.

Zapisujú sa deti narodené do 31.08.2012.

Bližšie info: tu.

• Veľkonočné prázdniny

• Oznamujeme Vám, že v čase od 29. marca do 3. apríla 2018 budú veľkonočné prázdniny.
            Nástup do školy je 4. apríla (v stredu) 2018Prajeme pekné sviatky a príjemný oddych.
                   Vedenie a zamestnanci školy

• Gymnastika OK

• Dňa 15. marca 2018 sa naše gymnastky zúčastnili okresného kola v gymnastickom štvorboji žiakov a žiačok ZŠ v telocvični na Popradskej 84.

V hodnotení jednotlivcov získala Sofia Derianová 1.miesto v kategórii A a Eva Šoltésová 1. miesto v kategórii B.

Družstvá žiačok obsadili vo svojich kategóriách 2.miesto.
            V kategórii mladších žiačok našu školu reprezentovali: J.Kiszelová, 3.A, K. Kusnyírová (2.B), S.Derianová (1.A), N. Nogová a E. Nogová (1.A).
            V kategórii starších štartovali : E.Šoltésová (7.r), S.Kiššová (5.A), S. Pekárová (5.A), Oxana Rybárová (5.A), E. Hetešová (4.A). Všetkým gymnastkám blahoželáme.

Fotodokumentácia súťaže je vo fotogalérii.

• Hviezdoslavov Kubín

• Začiatkom marca 2018 sa uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín.
            Všetkým ďakujeme za krásny umelecký zážitok, výhercom gratulujeme a postupujúcim prajeme veľa úspechov v okresnom kole, ktoré sa uskutoční 12. apríla 2018.

I. kategória - poézia:

1. Júlia Kellyová (2.A)

2. Karolína Kurucová (4.A)

3. Michal Pavol Les (4.A)

I. kategória - próza:

1. Zuzana Špirková (4. A)

2. Lenka Šoltésová (3. A)

3. Liliana Miškovičová (2. B)

II. kategória - poézia:

1. Nikolas Kolesár (5.B)
            2. Oxana Rybárová (5. A)
            3. Miriam Matoňáková (5. B)

II. kategória - próza:

1. Zuzana Martošová (5.B)

III. kategória - poézia:

1. Dorota Lesová (7.B)
            2. Petra Lehotská (7. B)
            3. Karolína Baloghová (7.A)

III. kategória - próza:

1. Lucia Nižníková (8.roč.)
            2. Martina Ruščáková (7.A)
            3. Laura Horváthová (7.B)

• Pytagoriáda OK

• Dňa 13. marca 2018 sa uskutočnilo obvodné kolo v Pytagoriáde. Naši žiaci sa v jednotlivých kategóriách umiestnili nasledovne:

Nikolas Kolesár – 1. Miesto (5.B, kat. P5)

Marek Kolesár – 3. Miesto (5.B, kat. P5)

Andrej Sedlák 2. Miesto (3.B, kat. P3)

Žiakom blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov.

• Zber starého papiera

• Oznamujeme Vám, že v dňoch od 22. marca (štvrtka) do 28. marca 2018 (stredy) do 15:00 bude zber starého papiera. Kontajner bude na školskom dvore. (Podľa možnosti papier odvážte doma - ďakujeme)

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľstvo základnej školy oznamuje, že dňa 21. marca 2018 (v stredu) budú mať žiaci 1. až 8. ročníka riaditeľské voľno z dôvodu celoštátneho testovania žiakov 9. ročníka.
            ŠKD a školská jedáleň nebudú v prevádzke.

• DOD pre budúcich prvákov

• Dňa 8. marca 2018 nás počas DOD navštívili budúci prváci so svojimi rodičmi alebo s pani učiteľkami z materskej školy. Všetci návštevníci mohli vidieť priestory školy. Nevynechali sme ani jedáleň, kde sa mohli deti občerstviť. V dopoludňajších hodinách bola najväčším lákadlom možnosť zúčastniť sa na vyučovacej hodine u prvákov. Neskôr sa deti zabavili pri rôznych športových hrách v telocvični a v popoludňajších hodinách sa zase deti zapájali do činnosti ŠKD.

Všetkým, ktorí k nám dnes prišli, ďakujeme za návštevu.