• Deň otvorených dverí

• Vo štvrtok 8. marca 2018 sa na škole uskutoční "Deň otvorených dverí" pre budúcich prvákov a ich rodičov v čase od 9:00 do 15:30. Okrem prehliadky budovy školy v dopoludňajších hodinách deti zažijú skutočné vyučovacie hodiny s učiteľkami a žiakmi 1. ročníka. V popoludňajšom čase zase môžu navštíviť školský klub detí.

• TURNAJ POKÉMONOV

• Prvé kolo turnaja Pokémonov odohralo 12 hráčov 19. februára. Najviac bodov získal Tobias Juraško z II.B. Turnaj bude pokračovať v pondelok 5.3.2018 v čase 14:00-15:00. Pozývame všetkých záujemcov.

RNDr. Renáta Sýkorová

• Jarné prázdniny

• V dňoch od 26. februára do 2. marca 2018jarné prázdniny. Žiakom prajeme, aby to bolo obdobie relaxu a oddychu. Nástup do školy po prázdninách je v pondelok 5. marca 2018.

• Unplugged

• V školskom roku 2017/2018 sa naša škola zapojila do Európskeho programu univerzálnej prevencie užívania návykových látok pre dospievajúcich ako partnerská škola Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

Program bol  realizovaný od októbra do januára v 7.ročníku našimi vyškolenými učiteľmi RNDr. Renátou Sýkorovou a Mgr. Máriou Papinčákovou. Žiaci absolvovali 12 lekcií s použitím pracovných zošitov. Čaká ich ešte záverečný zber dát v marci za prítomnosti pracovníkov UPJŠ.

• Exkurzia v KOSIT-e

• Dňa 15.2.2018 sa naši piataci zúčastnili exkurzie do KOSIT-u. Žiaci sa dozvedeli o nakladaní s odpadom, minimalizácii, triedení recyklovaného odpadu a jeho význam v úspore energie a prírodných zdrojov ako aj znižovaní znečistenia životného prostredia. Po premietaní dokumentárneho filmu si zahrali ekohry (dážď, telefón, hádanky, ekoprešmyčky ). Na záver piataci s helmami na hlavách mali možnosť vidieť niektoré fázy spracovania odpadu (drvička, triedička, elektráreň).

RNDr. Renáta Sýkorová

• Medailová žatva v jiu-jitsu z GRACIE BARRA Košice - Barca

• V sobotu sa v Martine a v Trenčíne konali súťaže v Brazílskom jiu-jitsu a v Grapplingu.

Žiačka Petra Lehotská (7. B) získala zlato.
            Bronz si zo súťaže odniesli:
            Terézia Kišová (7. B),
            Ondrej Špirko (6. roč.),
            a Zuzana Špirková (4. A).

Martin privítal vyše stodvadsať detí, ktoré v rôznych kategóriách súťažili v čoraz populárnejšom športe, Brazílskom jiu-jitsu (Bjj) na turnaji s medzinárodnou účasťou pod názvom Sai Storm Martin. Sedem mladých ,,vraňarov,, z jedinej oficiálnej školy Bjj na Východnom Slovensku so sídlom v košickej mestskej časti Barca, si zo súťaže priviezlo štyri cenné kovy. V silnej konkurencii dievčat a chlapcov zo Slovenska, Čiech a Poľska, tréningovú drinu pretavili do jednej zlatej a troch bronzových kovov.

Žiakom k výborným výsledkom blahoželáme a prajeme veľa ďalších športových úspechov.

• Chrípkové prázdniny!

• Riaditeľstvo základnej školy Vám oznamuje, že pre zvýšenú chorobnosť žiakov budú v dňoch od 9.2.2018 (piatok) do 13.2.2018 (utorok) "chrípkové prázdniny".
            Nástup do školy bude v stredu 14.2.2018.

• Matematická olympiáda - OK

• Dňa 24. januára 2018 sa uskutočnilo obvodné kolo matematickej olympiády v kategórii Z5 a Z9.
            Veľmi úspešní boli Marek Kolesár (5. B) a Nikolas Kolesár (5. B), ktorí získali plný počet bodov a obsadili 1. miesto.
            Úspešnou riešiteľkou bola aj Veronika Vinarčíková (5. A).
            Víťazom blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov.

• Pytagoriáda - školské kolo

• Zo školského kola matematickej súťaže Pytagoriáda postúpili do obvodného kola títo žiaci:
            Kat P3 (zúčastnených 14 žiakov): Andrej Sedlák
            Kat P4 (zúčastnených 18 žiakov): Eva Hetešová, Juraj Bosini, Dominika Kačmárová a Lenka Kellyová,
            Kat P5 (zúčastnených 7 žiakov): Marek Kolesár, Nikolas Kolesár a Michaela Vargová,
            Kat P6 (zúčastnených 7 žiakov): Ján Kiszel,
            Kat P7 (zúčastnených 12 žiakov): Matúš Bočkorik,
            Kat P8 (zúčastnení 4 žiaci): Matej Čižmár.
            Žiakom prajeme veľa úspechov v obvodnom kole, ktoré sa uskutoční 13. - 14.3.2018

• Olympiáda v SJaL - OK

• Dňa 29. novembra sa v CVČ Domino na Popradskej 86 konalo OK Olympiády v SJaL. Žiačka Ema Lešová (9. roč.) sa umiestnila na 2. mieste. K umiestneniu jej blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov.

• Testovanie 5 - výsledky

• Dňa 22. novembra 2017 sa uskutočnilo celoslovenské testovanie žiakov 5. ročníka z predmetov MAT a SJL.
            Priemerná úspešnosť našich žiakov z MAT bola 70,3 %, priemerná úspešnosť na Slovensku bola 64,7 %.
            Priemerná úspešnosť našich žiakov zo SJL bola 65,8 % a priemerná úspešnosť na Slovensku bola 62,8 %.

• Zmena vo vyučovaní

• Piatok 23.2.2018 budú vo vyučovaní nasledujúce zmeny:
            1. stupeň bude mať po 2. hodine karneval a vyučovací deň ukončia podľa rozvrhu hodín.
            2. stupeň navštívi divadlo Romathan a prírodovedné múzeum (vstupné spolu 3 eurá + cestovné).