• Smútočné oznámenie

• S ľútosťou Vám oznamujeme, že naša bývalá dlhoročná zamestnankyňa pani Magdaléna Timková nás vo veku 74 rokov navždy opustila dňa 19.10.2017. Posledná rozlúčka so zosnulou bude 21.10.2017 o 12. hod. v rímsko-katolíckom kostole v Barci.
            Odpočinutie večné daj jej Pane, nech odpočíva v pokoji. Smútiacej rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

• Sokoliari

• Dňa 18. októbra sa naši žiaci zúčastnili vystúpenia sokoliarov zo spoločnosti ZAYFERUS, ktorí k nám zavítali z Čiech. V Barčianskom parku im sokoliari predviedli  ukážky so sovami aj s ďalšími dravcami.

• Detská športová liga - jesenný majster

• Dňa 17. októbra 2017 sa naši žiaci (S. Kelemenová 8.roč., M. Frniak 8.roč., P. Horváth 7.B, M. Bočkorik 7.A, S. Kovalčík 7.A, D. Plachý 7.A, F. Rybár 7.A, M. Kolesár a N. Kolesár) zúčastnili futbalového turnaja o jesenného majstra ŠŠL v hale Kalimero na Popradsekej ulici. Žiaci obsadili 3. miesto a zároveň postúpili do letného finále. K pódiovému umiestneniu im blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov.

• Nižná Myšľa - exkurzia

• Žiaci 6. ročníka sa v piatok 29. septembra zúčastnili exkurzie v Nižnej Myšli. Navštívili archeologickú lokalitu Varhegy a múzeum v obci.

• Stretnutie s Jozefom Plachým

• V rámci Európskeho týždňa športu sa dňa 27. septembra 2017 na našej škole uskutočnila beseda s Jozefom Plachým, ktorý ako jediný z bežcov stredných tratí na svete štartoval na štyroch olympiádach.

Žiaci sa dozvedeli, že v 60-tych rokoch navštevoval našu základnú školu. Dodnes si rád spomína na svoju triednu pani učiteľku Blanárovu. Vtipne si zaspomínal na svoje bežecké začiatky, keď musel rýchlo utekať domov pre zabudnuté veci a ešte rýchlejšie sa vrátiť späť do školy. Svoju a aj našu školu úspešne reprezentoval v basketbale, futbale i v stolnom tenise. Naši žiaci boli zvedaví na jeho prvé bežecké tréningy. Pán Plachý si zaspomínal na bežeckú dráhu pri škole, na ktorej v 16-tich rokoch začal trénovať. V závere besedy poradil žiakom ako byť čo najlepší.

Po tomto stretnutí naši žiaci odbehli v parku symbolické kolo a ním odštartovali deň plný športových súťaží.

Fotografie nájdete tu