• Letné aranžovanie rastlín

• Dňa 26.5.2017  sa tri žiačky našej školy: Karin Prokopová (6.B), Katarína Perháčová (6.B) a Anna Timková (9. roč.) zúčastnili mestského kola súťaže žiakov v letnom aranžovaní rastlín na tému TOPÁNKA. Karin Prokopová si svojou čižmou vybojovala 2. miesto v I.kategórii mladších žiakov a Anna Timková získala čestné uznanie v II.kategórii. Obidve dievčatá postupujú do krajského kola.
            Dievčatám blahoželáme.

• Výstupné previerky

• Oznamujeme rodičom, že žiaci 1. stupňa budú písať výstupné previerky v týždni od 5. júna do 9. júna
            a žiaci 2. stupňa v týždni od 12. júna do 16. júna 2017.

• Zober loptu nie drogy

• V rámci projektu "Zober loptu nie drogy" sa 10 žiačok 2. stupňa zúčastnilo prehadzovanej. Z 15 zapojených škôl obsadili 3. miesto.
            Žiačkám blahoželáme

• Detská atletika

• Dňa 20. mája sa mladší žiaci zúčastnili Detskej atletiky - ŠŠL s pani učiteľkou Krafčíkovou. V športovom areáli na Aničke strávili pekné športové dopoludnie a svojimi výkonmi postúpili do finále, ktoré sa uskutoční 20. júna 2017.

• Školská športová liga - 2. stupeň

• Aj tento školský rok sa naši žiaci 2. stupňa zúčastnili školskej športovej ligy - jesenného, zimného a jarného majstra vo futbale.
            Celkovo sú na 4. mieste a postupujú do letného finále.

• Štvorylka

• Aj našich 86 detí sa zapojilo do 9. ročníka medzinárodného projektu European Quadrille Dance Festival.
            19. mája o 12:00 hod. spolu s pár tisíc účastníkmi zatancovali populárnu štvorylku.
            Viacerí žiaci sa jej zúčastnili už po šiestykrát. Ako prežívali tancovanie na hlavnej ulici, si môžete pozrieť vo Fotoalbume.

• Čokoládová tretra

• V rámci unikátneho atletického podujatia Čokoládová tretra súťažili dievčatá a chlapci vo veku 6 až 11 rokov.
            Žiak 4. B Marek Kolesár sa umiestnil vo svojej bežeckej kategórii na 3. mieste.

Srdečne blahoželáme

• Zrušenie trvalého príkazu

ktorí máte zadané trvalé príkazy na platbu ŠKD a záujmovej činnosti v CVČ, prosíme Vás, aby ste ich pred letnými prázdninami zrušili.

• Týždeň modrého gombíka

• Týždeň modrého gombíka je celoslovenská verejná zbierka, ktorú organizuje UNICEF Slovensko každý rok v máji.
            V dňoch od 15. do 21.5.2017 môžete prispieť ľubovoľnou finančnou čiastkou (minimálna výška príspevku je 1 euro).
            Výnos zbierky poputuje deťom na Ukrajinu. Ďakujeme.

• Literárno-dramatická súťaž

• 12. mája sa naše žiačky zúčastnili literárno-dramatickej súťaže Hraj o cenu Východoslovenského múzea organizovanej pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí.
            Pod vedením p. uč. Mgr. Silvie Šimonovej sa dievčatá Lea Bodnárová, Lucia Nižníková, Sára Kelemenová (7. roč.), Martina Ruščáková a Barbora Brečková (6. A) majstrovsky vžili do úloh v divadelnej scénke "O bielej húske" a podali výborné herecké výkony. Predstavenie sa porote páčilo a udelila im 1. miesto.
            O technickú zložku sa staral Patrik Matoňák. S úspešnou scénkou vystúpia ako hostia na celomestskej dejepisnej súťaži o Košiciach.

Diplom.PDF

• Slovenské ľudové piesne

• SLOVENSKÉ ĽUDOVÉ PIESNE sú najkrajšie:
            V piatok 5.5.  sa staršie dievčatá zúčastnili súťaže Ľudová pieseň košickej mládeže Matice Slovenskej, kde všetky 3 dievčatá získali cenu poroty (Dominika Vargová 7.roč., Lenka Baloghová 8.roč. a Kristínka Baloghová 9.roč.). Zaujímavosťou bolo, že na tejto súťaži sa zúčastňujú žiaci z celého východného Slovenska. Tohto roku ich bolo vyše 90.

V mesiaci apríl sa na škole uskutočnilo školské kolo Slávika Slovenska 2017 v troch kategóriách. Víťazky nás boli reprezentovať dňa 11.5. na okresnom kole.

VŠETKY tri sa umiestnili:
            V 1.kateg. Emka Balogová na 2.mieste.
            V 2.kateg. Veronika Vinarčíková na 2.mieste.
            V 3.kateg. Dominika Vargová na 1.mieste (a ide ešte na krajské kolo).
            Ďakujem menším aj väčším speváčkam za skvelý výkon!

PaedDr. Gabriela Fenková

• Projekt Enviromentálni experti

• Škola sa zapojila do celoslovenského projektu Environmentálni experti miniprojektom Záhrada všetkými zmyslami. Projekt  bol zameraný na využitie priestoru školského pozemku na pestovanie liečivých a okrasných drevín. Cieľom projektu bolo prepojiť teóriu s praxou využitím troch výučbových programov: kompost, liečivé rastliny a kráľovstvo včiel. Žiaci si počas aktivít  overovali svoje zmysly zrak, čuch, chuť a hmat.

Miniprojekt pripravila a zrealizovala RNDr. Renáta Sýkorová.

Viac tu: ZaHRADA_VSETKYMI_ZMYSLAMI.pptx

• Malá finančná akadémia - projekt

• Od 13. marca do 7. apríla 2017 žiaci 3.A triedy pracovali na projekte "Malá finančná akadémia s Kozmixom".
            Triedna p. uč. Lenka Rolfová rôznymi zaujímavými aktivitami a interaktívnymi cvičeniami žiakov voviedla do sveta finančnej gramotnosti prostredníctvom tém: Človek vo sfére peňazí, Zabezpečenie peňazí pre uspokojenie životných potrieb, Plánovanie a hospodárenie s peniazmi i Sporenie a investovanie.
            Žiaci si vymysleli peniaze (abovky), ktoré dostávali za splnenie jednotlivých aktivít. Abovky investovali na nákup nehnuteľností a po skupinách si vytvárali mestské časti podľa svojich predstáv.
            Výsledkom projektu bolo mestečko ABOVCE, ktoré si môžete pozrieť vo Fotogalérii.

Mala_financna_gramotnost.pptx
            Mala_financna_gramotnost.docx

• Deň Zeme

• V týždni od 17. do 21. apríla 2017 sme uskutočnili aktivity ku Dňu Zeme. Na I. stupni sa žiaci dozvedeli viac o našej Zemi a o jej ochrane formou projektového vyučovania. Na II. stupni sa starší žiaci oboznámili s BIO konvenčným a BIO spravodlivým obchodom. Mladší zisťovali na základe rôznych aktivít, čo je prospešné pre vodný ekosystém.