• Triedne aktívy

Vážení rodičia,oznamujeme Vám, že dňa 22.04.2024 (pondelok) sa uskutočnia v jednotlivých triedach TRIEDNE AKTÍVY v čase:
            1. - 4. ročník o 16:00 hod.
            5. - 9. ročník o 16:30 hod.

V priebehu rodičovského združenia sa uskutoční voľba do Rady školy. V prípade Vášho návrhu kandidáta do Rady školy Vás žiadame, aby ste návrh doručili do 22.04.2024 (v pondelok) do 12:00 hod. do kancelárie riaditeľa školy.
            Všetci ste srdečne pozvaní.

• Ukáž, čo vieš

Žiaci 3. a 4. ročníka sa 15. apríla 2024 zúčastnili 2. kola prírodovednej súťaže "Ukáž čo vieš". Zmerali si sily so 16. družstvami. V tomto druhom kole ziskalo družstvo štvrtákov "Čestné uznanie" a teraz čakáme na postupové, záverečné kolo. Tak držte palce. Deťom chceme aj touto cestou poďakovať za skvelú prípravu v oblasti živej a neživej prírody a tiež sťahovavého vtáctva.

• SOŠ veterinárna - tretiaci na exkurzii

Žiaci 3.A triedy sa 11. apríla 2024 zúčastnili exkurzie v SOŠ veterinárnej. Cieľom bolo bližšie sa oboznámiť so skupinou stavovcov - plazmi, o ktorých sa práve učia na hodinách prírodovedy. Sprevádzali ich študenti tamojšej školy, ktorí žiakov naučili mnoho nového o plazoch a odpovedali na ich zvedavé otázky. Žiaci sa dozvedeli mnoho aj o bezstavovcoch a iných živočíchoch, ktoré sú chované v tejto sekcii SOŠ. Veľkým zážitkom pre deti bolo aj to, že zvierat sa mohli dotýkať, a niektoré druhy dokonca vziať do rúk.

• Krajské kolo OLOV

Vďaka certifikácii zo školského kola sa naši žiaci mohli zúčastniť krajského kola Olympijského odznaku všestrannosti (OLOV). Z celého kraja súperili medzi sebou tými zo 40 – tich škôl. Pri otváracom ceremoniáli okúsili atmosféru Olympiády. Našu školu reprezentovalo 8 členné družstvo zložené z párov chlapec a dievča zo 6. až 9. ročníka. Žiaci absolvovali prekážkovú dráhu, ktorá overila ich rýchlosť a obratnosť. Zvyšné ich zručnosti overili výkonnostné testy (sed - ľah, beh 10x5 m, preskoky cez švihadlo, skok do diaľky z miesta).
            Za reprezentáciu ďakujeme žiakom: J. Kiszelová, J. Jaško, J. Kellyová, M. Dragun, L. Mihoková, F. Brečko, J. Mako a L. Janočková.

• Šachový turnaj

V mesiacoch február - marec prebehol 2. turnaj začiatočníkov v rámci šachového krúžku. Turnaja sa zúčastnilo 16 šachistov. Na 1. mieste sa umiestnil Matúš Topolčanský ( 14 bodov), na 2. mieste Matej Lebeňák (13 bodov) a na 3. mieste Peter Chlebák (10 bodov). Víťazom blahoželáme!

• Čas premien

Dňa 5. apríla zavítala medzi žiačky 6. a 7. ročníka lektorka z MP Education. Témou stretnutia bol Čas premien. So žiačkami sa rozprávala o zmenách počas puberty, o zdravom sebavedomí aj o dôležitom dodržiavaní osobnej hygieny. Pani lektorke ďakujeme, že prišla medzi dievčatá.

Piatok 19. 4. 2024