• Všetkovedko

• Oznamujeme Vám, že dňa 29. novembra 2018 sa počas 3. vyučovacej hodiny bude konať súťaž Všetkovedko pre prihlásených žiakov prvého stupňa.

• Zimné aranžovanie

• Dňa 26. novembra 2018 sa uskutočnilo mestské kolo súťaže v zimnom aranžovaní s témou svietnik s ručne vyrobenou ozdobou. Našim mladým  aranžérkam sa darilo a za svoje krásne svietniky získali pekné ocenenia – Karin Prokopová 2.miestoDenisa Cviková 3.miesto z celkového počtu 17 súťažiacich v kategórii starších žiačok. Dievčatá postupujú do krajského kola. Blahoželáme.

• LIGA 4x4

• Dňa 22. novembra 2018 sa štvorčlenné družstvo piatakov v zložení Eva Hetešová, Ema Fedorová, Sarah Fedorová a Dominika Kačmárová zúčastnilo matematickej súťaže LIGA 4x4 na OG Alejová. Okrem počítania príkladov, skladania skladačiek, matematického pexesa museli súťažiaci použiť stratégiu, predstavivosť a schopnosť kooperovať v skupine. V záverečnom hodnotení získali piate miesto.

• Preventívny program

• Dňa 20. novembra 2018 na našej škole zrealizovali pracovníci Polície, Regionálneho úradu verejného zdravotníctva a UPJŠ medzi žiakmi 8. a 9. ročníka aktivity Národného projektu Podpora ochrany detí pred násilím. Téma sa niesla pod názvom Násilie na deťoch a jeho následky (z rôznych uhlov pohľadu). Hlavným cieľom projektu je zefektívnenie systému ochrany detí pred násilím.

• Poďakovanie

•      V podvečer 15. novembra bolo v Kultúrnom dome v Barci veselo. Oslavy okrúhleho výročia našej školy boli zavŕšené vystúpením žiakov s pestrým programom.
                 Ďakujeme im za ich odvážne výkony na pódiu, ďakujeme všetkým učiteľom a vychovávateľkám, ktorí ich na tento významný deň pripravovali. Naše poďakovanie patrí každému, kto sa akokoľvek podieľal na chystaní osláv a samozrejme aj všetkým tým, ktorí nás potešili svojou prítomnosťou.
                 Škole do budúcnosti prajeme veľa ďalších úspechov, ako aj spokojných a usilovných žiakov.

Fotografie nájdete vo fotoalbume.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľstvo základnej školy oznamuje, že dňa 21. novembra 2018 (v stredu) budú mať žiaci 6. až 9. ročníka riaditeľské voľno z dôvodu Testovania 5.

• Triedne aktívy

• Dňa 19. novembra (pondelok) sa uskutočnia triedne aktívy zamerané na hodnotenie výchovno-vzdelávacích výsledkov žiakov za 1. štvrťrok školského roka so začiatkom:
            ročníky 1. - 4. o 16:00 hod.
            ročníky 5. - 9. o 16:30 hod.

• 60 rokov školy

• Naša škola oslavuje neuveriteľných 60 rokov. Pri tejto príležitosti sa dňa 15. novembra o 17:00 uskutoční slávnostná školská akadémia v Kultúrnom dome v Barci, kde vystúpia žiaci našej školy s pestrým kultúrnym programom.

• Majsterka SR v Jiu Jitsu

• V sobotu 10. novembra 2018 sa v Púchove uskutočnili 1. Open Majstrovstvá SR v Brazílskom Jiu Jitsu (submission only) organizácie WOW.

Naši žiaci sa na turnaji umiestnili nasledovne:

Petra Lehotská, majsterka SR v kat. - 45kg
            Terézia Kišová, vicemajsterka SR v kat. - 55kg
            Adam Šoltés, bronz v kat. - 45kg

K vynikajúcim výsledkom žiakom blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov.

• Jesenné aranžovanie

• Dňa 5. novembra sa naše ôsmačky Denisa Cviková a Karin Prokopová zúčastnili celomestskej súťaže v jesennom aranžovaní rastlín na tému Jesenná rozprávka. Denisa Cviková obsadila 2.miesto so svojou tekvicovou krajinou s vílami. Blahoželáme k rozprávkovému umiestneniu.

• ŠŠL beh - 1. kolo

• Dňa 27. októbra sa uskutočnilo 1. kolo ŠŠL behy v Lesoparku Anička. Táto akcia bola pre nás veľmi úspešná, nakoľko každý žiak získal ocenenie. Umiestnili sa nasledovne:

Daniel Astrab 1. miesto
            Matúš Horňak 1. miesto
            Félix Eľko 4. miesto
            Viktória Obšitniková 4. miesto
            Dominika Buľková 6. miesto

• Plachého míľa 2018

• Dňa 12. októbra 2018 sa na atletickom štadióne TU Watsonova uskutočnil 11. ročník behu pod názvom Plachého míľa. Našu školu reprezentovalo 23 žiakov. Na stupne víťazov sa prebojovali:
            Félix Eľko (2.A) - 1. miesto v kat. mladší žiaci
            Viktória Obšitníková (2.B) - 1. miesto v kat. mladšie žiačky