• Dobývanie košického hradu

• Dobývanie košického hradu bola posledná disciplína, v ktorej sme mohli získať body do súťaže "Škola plná talentov". Mladší žiaci skončili na treťom mieste, starší žiaci nezískali žiadne umiestnenie. Celkovo sme získali v tejto súťaži 15 bodov. V tomto školskom roku nás boj o prvenstvo žiaľ nečaká.

• Beh zdravia 26.4.2017

• Dnes prebiehalo vyučovanie v našej škole netradične. Po tretej hodine sa všetci žiaci presunuli do miestneho parku, kde si zabehli symbolické kolečko. Počiatočná nechuť starších žiakov sa nakoniec pod vplyvom radosti mladších zmenila na ochotu zapojiť sa. Cieľ sme splnili, všetci odchádzali s úsmevom na tvári a s dobrým pocitom, že sme urobili niečo pre svoje zdravie.

• Oznamujeme Vám, že súťaž "DOBÝVANIE KOŠICKÉHO HRADU" sa bude konať až v piatok 21.4.2017 (pôvodný termín súťaže bol 19.4.2017).

• Veľkonočné prázdniny

• Oznamujeme Vám, že v čase od 13. apríla do 18. apríla 2017 budú veľkonočné prázdniny.
            Nástup do školy je 19. apríla (v stredu) 2017.
            Prajeme pekné sviatky a príjemný oddych.

Vedenie a zamestnanci školy

• Matematická olympiáda - OK

• Dňa 4. apríla 2017 sa žiaci zúčastnili obvodného kola matematickej olympiády. Žiačka 6. B triedy Karin Prokopová bola úspešnou riešiteľkou (18. - 23. miesto). Žiačke blahoželáme.

• Mládež spieva - krajská súťažná prehliadka

• Spevácky zbor Anjelov sa zúčastnil krajskej súťažnej prehliadky detských speváckych zborov Mládež spieva v Michalovciach, kde sa umiestnil v striebornom pásme. Všetky fotografie si môžete pozrieť na webovej stránke zboru: http://spevokolbarca.weblahko.sk/
                                                               PaedDr. Gabriela Fenková

• Slávnostné otvorenie telocvične

• V pondelok 10. apríla 2017 sa konalo slávnostné otvorenie novej multifunkčnej telocvične.
            Riaditeľ školy Mgr. M. Gajdoš privítal vzácnych hostí: primátora mesta Košice MUDr. R. Rašiho PhD., vedúcu oddelenia školstva Mgr. A. Tamášovú, poslanca mestského zastupiteľstva Mgr. I. Sidora, starostu mestskej časti Barca F. Krištofa, poslanca mestskej časti Košice-Barca D. Pracka a konateľa spoločnosti YESS SPORTCENTRUM s. r. o. Ing. J. Kardoša.
            Slávnostného otvorenia sa ujal primátor mesta Košice MUDr. R. Raši PhD.
            Fotografie si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

• Deň narcisov

• Dňa 7. apríla 2017 (piatok) budeme mať na našej škole finančnú zbierku z príležitosti Dňa narcisov.
            Výťažok bude odovzdaný neziskovej organizácii Liga proti rakovine.
            Za Váš dobrovoľný príspevok ďakujeme.

• Zber starého papiera

• V dňoch 10. - 12. apríla 2017 (pondelok 8:00 - streda 14:00) sa uskutoční zber starého papiera.
            Kontajner bude pristavený na školskom dvore (podľa možnosti odvážiť doma).

• Informačný deň

• Riaditeľstvo základnej školy oznamuje, že dňa 10. apríla 2017  bude informačný deň (rodičia + deti).
            Pre ročníky 1. - 4. je začiatok o 16:00 a pre ročníky 5. - 9. o 16:30.

• Biologická olympiáda - OK

• V okresnom kole biologickej olympiády získala žiačka 6. B triedy Terézia Kišová 2. miesto v kategórii E v botanike.
            Sme radi, že úspešne pokračuje v reprezentácii našej školy. Blahoželáme.

• Biologická olympiáda - KK

• Dňa 30. apríla našu školu reprezentoval žiak 8. ročníka Michal Hájnik v krajskom kole biologickej olympiády v kategórii C. Svojím projektom Potkan v bludisku porotu získal pekné 8. miesto.

Srdečne blahoželáme.

• Hviezdoslavov Kubín

• V okresnom kole Hviezdoslavovho Kubína v poézii sa žiačka Kristína Baloghová (9. roč.) umiestnila v 3. kategórii na 3. miesteTomáš Ganaj (4. A) získal v 1. kategórii čestné uznanie. V próze sa žiačka Zuzana Špirková (3. A) umiestnila na 3. mieste a žiak Marek Kolesár (4.B) získal čestné uznanie.