Základná škola

Štvrtok 25. 5. 2017

Vitajte na EduPage

Milí žiaci,

na tejto stránke nájdete Vaše rozvrhy, aktuálne suplovanie a ďalšie užitočné informácie o našej škole. Dúfame, že stránka bude pre Vás užitočná.

Vitajte na EduPage

Vážení rodičia, milí žiaci,

na tejto stránke nájdete užitočné informácie o našej škole. Dúfame, že stránka bude pre Vás užitočná.

Novinky

• Dňa 20. mája sa mladší žiaci zúčastnili Detskej atletiky - ŠŠL s pani učiteľkou Krafčíkovou. V športovom areáli na Aničke strávili pekné športové dopoludnie a svojimi výkonmi postúpili do finále, ktoré sa uskutoční 20. júna 2017.

• Aj našich 86 detí sa zapojilo do 9. ročníka medzinárodného projektu European Quadrille Dance Festival.
    19. mája o 12:00 hod. spolu s pár tisíc účastníkmi zatancovali populárnu štvorylku.
    Viacerí žiaci sa jej zúčastnili už po šiestykrát. Ako prežívali tancovanie na hlavnej ulici, si môžete pozrieť vo Fotoalbume.

• Aj tento školský rok sa naši žiaci 2. stupňa zúčastnili školskej športovej ligy - jesenného, zimného a jarného majstra vo futbale.
    Celkovo sú na 4. mieste a postupujú do letného finále.

• Vážení rodičia,

ktorí máte zadané trvalé príkazy na platbu ŠKD a záujmovej činnosti v CVČ, prosíme Vás, aby ste ich pred letnými prázdninami zrušili.

• V rámci unikátneho atletického podujatia Čokoládová tretra súťažili dievčatá a chlapci vo veku 6 až 11 rokov.
    Žiak 4. B Marek Kolesár sa umiestnil vo svojej bežeckej kategórii na 3. mieste.

Srdečne blahoželáme

• Družstvo dievčat získalo v okresnom kole 3. miesto v stolnom tenise a 2. miesto v bedmintone. Chlapci získali 3. miesto v bedmintone.

• 12. mája sa naše žiačky zúčastnili literárno-dramatickej súťaže Hraj o cenu Východoslovenského múzea organizovanej pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí.
    Pod vedením p. uč. Mgr. Silvie Šimonovej sa dievčatá Lea Bodnárová, Lucia Nižníková, Sára Kelemenová (7. roč.), Martina Ruščáková a Barbora Brečková (6. A) majstrovsky vžili do úloh v divadelnej scénke "O bielej húske" a podali výborné herecké výkony. Predstavenie sa porote páčilo a udelila im 1. miesto.
    O technickú zložku sa staral Patrik Matoňák. S úspešnou scénkou vystúpia ako hostia na celomestskej dejepisnej súťaži o Košiciach.

• Týždeň modrého gombíka je celoslovenská verejná zbierka, ktorú organizuje UNICEF Slovensko každý rok v máji.
    V dňoch od 15. do 21.5.2017 môžete prispieť ľubovoľnou finančnou čiastkou (minimálna výška príspevku je 1 euro).
    Výnos zbierky poputuje deťom na Ukrajinu. Ďakujeme.

• SLOVENSKÉ ĽUDOVÉ PIESNE sú najkrajšie:
    V piatok 5.5.  sa staršie dievčatá zúčastnili súťaže Ľudová pieseň košickej mládeže Matice Slovenskej, kde všetky 3 dievčatá získali cenu poroty (Dominika Vargová 7.roč., Lenka Baloghová 8.roč. a Kristínka Baloghová 9.roč.). Zaujímavosťou bolo, že na tejto súťaži sa zúčastňujú žiaci z celého východného Slovenska. Tohto roku ich bolo vyše 90.

• Škola sa zapojila do celoslovenského projektu Environmentálni experti miniprojektom Záhrada všetkými zmyslami. Projekt  bol zameraný na využitie priestoru školského pozemku na pestovanie liečivých a okrasných drevín. Cieľom projektu bolo prepojiť teóriu s praxou využitím troch výučbových programov: kompost, liečivé rastliny a kráľovstvo včiel. Žiaci si počas aktivít  overovali svoje zmysly zrak, čuch, chuť a hmat.