• Vitajte na stránke ZŠ Abovská 36

055/6855198 - škola zsabovska@centrum.sk
      • "Mať kapacity na učenie je dar, byť schopný učiť sa je zručnosť, chcieť sa niečo naučiť je voľba."

Brian Herbert
      • Základná škola Abovská 36

Naša stránka používa EduPage školský informačný systém. Prihláste sa Vašim kontom a skontrolujte si Vaše známky, rozvrh, suplovanie a domáce úlohy na ďalší deň.

• Majstrovstvá Slovenska v karate

V sobotu 19. mája sa v Multihale v Košiciach konali Majstrovstvá Slovenska v karate detí a žiakov. Turnaja sa zúčastnilo 54 karate klubov z celej republiky s celkovým počtom 538 štartujúcich pretekárov. Po náročnom dni a vyčerpávajúcich súbojoch si Nikolas Kolesár vybojoval titul Majster Slovenska v kategórii kumite žiaci 10-11 roční začiatočníci a svojmu bratovi Markovi prenechal titul vicemajstra, keď ho vo finálovom súboji porazil. (prevzaté od R. Exel)
            Chlapcom k úspechom srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších športových úspechov.

• Štvorylka

Aj tento rok sa naši žiaci pridali k tým, ktorí 18. mája tancovali štvorylku na Hlavnej ulici v Košiciach v rámci medzinárodného projektu European Quadrille Dance Festival. V deviatich európskych krajinách sa do tejto akcie zapojilo spolu 50 miest. Košičania počtom 4 128 ľudí síce rekord neprekonali, no týmto tancom vytvorili nádhernú atmosféru v meste.

• Čokoládová tretra Slovensko 2018

Dňa 17. mája sa v Košiciach na Hlavnej ulici uskutočnila atletická bežecká súťaž Čokoládová Tretra Slovensko 2018 - regionálne kolo pre Košický a Prešovský kraj. Na štart sa postavilo aj 21 detí prvého stupňa našej školy. Žiak 1.A Matúš Horňak sa vo svojej kategórii umiestnil na 2. mieste, za čo mu blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov.

• FUTBAL CUP

Dňa 16. mája sa žiaci 2. stupňa zúčastnili turnaja FUTBAL CUP. Svojimi výkonmi si vybojovali 2. miesto. Našim futbalistom blahoželáme a prajeme veľa ďalších gólov v bránkach súperov.

• Slávik Slovenska

Dňa 15.mája sa naše speváčky zúčastnili obvodného kola speváckej súťaže Slávik Slovenska 2018. Emka Baloghová z 3.A, Veronika Vinarčíková z 5. A, Lenka Baloghová z 9. roč. - všetky tri dievčatá výborne zaspievali vo svojich kategóriách. Emka vyhrala 1.miesto a postupuje do krajského kola tejto súťaže. Držme jej palce!

• Jarný majster ŠŠL

Dňa 15. mája 2018 sa odohral futbalový turnaj o JARNÉHO MAJSTRA ŠŠL 2018. Družstvo našej školy sa umiestnilo na 2. mieste. Žiakom blahoželáme.

• Partneri

• {#1508} 1