Základná škola

Utorok 25. 4. 2017

Vitajte na EduPage

Milí žiaci,

na tejto stránke nájdete Vaše rozvrhy, aktuálne suplovanie a ďalšie užitočné informácie o našej škole. Dúfame, že stránka bude pre Vás užitočná.

Vitajte na EduPage

Vážení rodičia, milí žiaci,

na tejto stránke nájdete užitočné informácie o našej škole. Dúfame, že stránka bude pre Vás užitočná.

Novinky

• Oznamujeme Vám, že súťaž "DOBÝVANIE KOŠICKÉHO HRADU" sa bude konať až v piatok 21.4.2017 (pôvodný termín súťaže bol 19.4.2017).

• Oznamujeme Vám, že v čase od 13. apríla do 18. apríla 2017 budú veľkonočné prázdniny.
    Nástup do školy je 19. apríla (v stredu) 2017.
    Prajeme pekné sviatky a príjemný oddych.

Vedenie a zamestnanci školy

• V pondelok 10. apríla 2017 sa konalo slávnostné otvorenie novej multifunkčnej telocvične.
    Riaditeľ školy Mgr. M. Gajdoš privítal vzácnych hostí: primátora mesta Košice MUDr. R. Rašiho PhD., vedúcu oddelenia školstva Mgr. A. Tamášovú, poslanca mestského zastupiteľstva Mgr. I. Sidora, starostu mestskej časti Barca F. Krištofa, poslanca mestskej časti Košice-Barca D. Pracka a konateľa spoločnosti YESS SPORTCENTRUM s. r. o. Ing. J. Kardoša.
    Slávnostného otvorenia sa ujal primátor mesta Košice MUDr. R. Raši PhD.
    Fotografie si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

• Vážení rodičia a priatelia školy,

aj tento rok môžete Rodičovskému združeniu darovať Vaše 2% dane z príjmu.
    Bližšie informácie a potrebné tlačivo nájdete na našej webovej stránke v stĺpci vľavo pod záložkou 2% dane. Ďakujeme.
                                   Vedenie školy

• Vážení rodičia, na stránke www.matematickyklokan.sk si môžete pozrieť výsledky matematickej súťaže Klokan.
    Kód nájdete nalepený v žiackej knižke Vášho dieťaťa.

• Detský spevácky zbor Anjelov nahral pieseň Čas abovských liet v profesionálnom nahrávacom štúdiu Seller Production. Ďakujem p. Petrovi Ďurikovi za skvelú príležitosť.
    Všetky fotografie nájdete na webovej stránke zboru: http://spevokolbarca.weblahko.sk/.
    Videoklip si môžete pozrieť na: https://www.youtube.com/watch?v=H0GurA_-hgE
              PaedDr. Gabriela Fenková

• Spevácky zbor Anjelov sa zúčastnil krajskej súťažnej prehliadky detských speváckych zborov Mládež spieva v Michalovciach, kde sa umiestnil v striebornom pásme. Všetky fotografie si môžete pozrieť na webovej stránke zboru: http://spevokolbarca.weblahko.sk/
    PaedDr. Gabriela Fenková

• Dňa 4. apríla 2017 sa žiaci zúčastnili obvodného kola matematickej olympiády. Žiačka 6. B triedy Karin Prokopová bola úspešnou riešiteľkou (18. - 23. miesto). Žiačke blahoželáme.

• Dňa 30. apríla našu školu reprezentoval žiak 8. ročníka Michal Hájnik v krajskom kole biologickej olympiády v kategórii C. Svojím projektom Potkan v bludisku porotu získal pekné 8. miesto.

Srdečne blahoželáme.

• V okresnom kole Hviezdoslavovho Kubína v poézii sa žiačka Kristína Baloghová (9. roč.) umiestnila v 3. kategórii na 3. miesteTomáš Ganaj (4. A) získal v 1. kategórii čestné uznanie. V próze sa žiačka Zuzana Špirková (3. A) umiestnila na 3. mieste a žiak Marek Kolesár (4.B) získal čestné uznanie.