Základná škola

Utorok 27. 6. 2017

Vitajte na EduPage

Milí žiaci,

na tejto stránke nájdete Vaše rozvrhy, aktuálne suplovanie a ďalšie užitočné informácie o našej škole. Dúfame, že stránka bude pre Vás užitočná.

Vitajte na EduPage

Vážení rodičia, milí žiaci,

na tejto stránke nájdete užitočné informácie o našej škole. Dúfame, že stránka bude pre Vás užitočná.

Novinky

• V dňoch 26. - 29. júna 2017 (pondelok - štvrtok) sa uskutoční zber starého papiera.
    Kontajner bude pristavený na školskom dvore (podľa možnosti odvážiť doma).

• Dňa 14.6.2017 sa žiačka 6. B Karin Prokopová zúčastnila krajského kola súťaže v letnom aranžovaní na tému Topánka. V silnej konkurencii získala 3. miesto.

Žiačke blahoželáme.

• V priestoroch Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach na Rampovej 7 sa 2. júna žiaci 6. A a 6. B z príležitosti MDD zúčastnili preventívno-prezentačnej akcie. Policajti priblížili deťom náročnosť a zodpovednosť policajnej služby ukážkami jej činnosti a techniky.

Foto tu.

• Dňa 26. 5. 2017 sa na dvore ZŠ stretlo 30 absolventov, ktorí ukončili základné vzdelanie pred 40 rokmi.
    Po krátkej prehliadke priestorov svojho detstva sa odobrali na spoločné posedenie zaspomínať si na zážitky zo školy.

Fotografie zo školy nájdete tu.

• Počas Svetového dňa mlieka žiaci prvého stupňa robili projektové vyučovanie. Na hodinách sa rozprávali o mlieku, mliečnych výrobkoch a o ich význame pre naše zdravie. Na matematike nakupovali mliečne výrobky, na slovenskom jazyku tvorili krátke básničky s peknými obrázkami. Žiaci s radosťou plnili zadávané úlohy a nechýbala im ani mliečna desiata.

• 1. júna žiaci 1. stupňa absolvovali Cvičenie v prírode a žiaci 2. stupňa Účelové cvičenie. V priestoroch parku deti riešili rôzne tematické zadania a športové úlohy. Pri príležitosti MDD každé dieťa dostalo sladký balíček od Združenia rodičov.

• Dňa 26.5.2017  sa tri žiačky našej školy: Karin Prokopová (6.B), Katarína Perháčová (6.B) a Anna Timková (9. roč.) zúčastnili mestského kola súťaže žiakov v letnom aranžovaní rastlín na tému TOPÁNKA. Karin Prokopová si svojou čižmou vybojovala 2. miesto v I.kategórii mladších žiakov a Anna Timková získala čestné uznanie v II.kategórii. Obidve dievčatá postupujú do krajského kola.
    Dievčatám blahoželáme.

• Oznamujeme rodičom, že žiaci 1. stupňa budú písať výstupné previerky v týždni od 5. júna do 9. júna
    a žiaci 2. stupňa v týždni od 12. júna do 16. júna 2017.

• Oznamujeme rodičom, že dňa 5. júna 2017 (v pondelok) sa uskutočnia triedne aktívy a informačný deň  od 15:30 do 17:30 hod.

• Dňa 20. mája sa mladší žiaci zúčastnili Detskej atletiky - ŠŠL s pani učiteľkou Krafčíkovou. V športovom areáli na Aničke strávili pekné športové dopoludnie a svojimi výkonmi postúpili do finále, ktoré sa uskutoční 20. júna 2017.